8 lipca 2015

Od pewnego czasu na polskim rynku można zaobserwować come back marki Seat. Czemu piszę come back, w sumie to chyba powinienem napisać comming out, gdyż samochody tej marki oferowane były od dawna, z bardzo różnym skutkiem, przez co marka Seat była dla mnie mało widoczna. Teraz należący do grupy Volkswagena Seat postanowił powalczyć o polskiego kierowcę i intensywnie rozwija sieć dealerską. Obecnie samochody z hiszpańskim rodowodem można kupić w jednym z 18-stu salonów działających w Polsce.

Seat 4KIDS

To może nie największa sieć, ale przecież od czegoś trzeba zacząć. Marka Seat swoją przygodę w Polsce zaczyna po raz kolejny, a mimo to ma już dość mocne zaplecze w postaci gamy oferowanych samochodów. Z pewnością model, który wzbudza moje spore zainteresowanie to Seat Leon Cupra, na razie nie dane mi było przetestować to auto, ale wierzę, że może kiedyś…

Kilka dni temu zadzwonił telefon. Numer nieznany, pomyślałem więc że znowu jakiś bank do mnie zadzwonił z mega fajną ofertą z której od dawna chcę skorzystać, ale nie tym razem. To telefon od katowickiego dealera Seat ProMoto. Usłyszałem: Panie Michale, pan przyjedzie z Wojtkiem, pan sprawdzi, pan zobaczy, pan będzie zadowolony.

Niestety mój czas nie jest z gumy więc pochwaliłem dobry research w social media i grzecznie podziękowałem pytając jednak po co z Wojtkiem… Wszakże mój 4.5 letni synek wykazuje spore zainteresowanie motoryzacją, ale do tej pory nie był w sposób szczególny emocjonalnie związany z marką Seat. Wtedy usłyszałem z drugiej strony o linii 4KIDS, która mnie zainteresowała i o tym właśnie chciałbym dziś napisać.

Seat 4KIDS to specjalna linia dostępna w modelach AlhambraIbiza ST oraz Altea, zaprojektowana głównie z myślą o rodzinnych podróżach z dziećmi. Już tylko patrząc na same modele od razu widać, że to auta w których rodzina podróżująca na wakacje będzie się czuć komfortowo i wygodnie. Pojemny i wysoki bagażnik w Alhambrze czy w modelu Altea z pewnością są sporym atutem podczas pakowania auta. Sam wiem, że czasami po włożeniu do bagażnika hulajnogi w ilości sztuk trzy (tak jeździmy na hulajkach całą rodziną) nie pozostaje zbyt wiele miejsca na resztę bagaży, a przecież na wakacje czy na weekendowy wypad zabieramy ze sobą sporo rzeczy, w większości przypadków niepotrzebnie, no ale… 😉
Alhambra spokojnie sobie z takim problemem poradzi oferując bagażnik o pojemności aż do 2430 litrów. Jeśli dla kogoś Alhambra za duża, co rozumiem… to bagażnik w Ibizie ST też jest niczego sobie, a 430 litrów powinno wystarczyć.
Seat poszedł jednak o krok dalej, tworząc linię 4KIDS nie poprzestał tylko i wyłącznie na pojemności, ale stworzył linię specjalnie zaprojektowaną z myślą o rodzinnych podróżach.

Seat 4KIDS

W skład linii 4KIDS wchodzi między innymi system DVD z siedmiocalowym wyświetlaczem pozwalający na zapodaniu dzieciom ich ulubionej bajki i tym samym uzyskaniu czasowej przerwy od pytań „Mammoooo… a daleko jeszcze„. Dodatkowo w skład linii wchodzą też dodatkowe schowki, a tych przecież nigdy nie mało. Pozwalają one na sprawne upakowanie wszelkiej maści zabawek, autek, pisaków, kolorowanek. Dodatkowe gniazdko 230V z pewnością się przyda, a przyciemniane szyby tylne sprawią że pociechy z tyłu nie będą się czuć jak w solarium. Bardzo ciekawy rozwiązaniem są też specjalnie zaprojektowane fotele drugiego rzędu siedzeń dostępne w modelu Alhambra.

Uważam, że Seat stawiając na ofertę skierowaną do rodzin zrobił prosty niemal banalny krok. Oferta skrojona na miarę rodzinnych  potrzeb to dobry punkt wyjścia do poszerzenia swojej obecności na polskim rynku.

tagiTagi:
comment 30 komentarzy »

Komentarze:

 1. Auto na prawdę świetnie się prezentuje 🙂 Idealne na rodzinne podróże.

 2. Janusz says:

  Czego to nie wymyślą haha. Kiedyś to było, sie młodzi interesowali tym co wokół nich a tero to tylko te smartfuny, atrakcje i zabowki trzeba dawać… Nawet z auta chcą zrobić plac zabaw kurr…

 3. Iza says:

  To chyba dobrze panie Januszu. Dzieci też trzeba czymś zająć. Lepiej żeby sobie bazgrały w aucie niż wisiały z głowami za oknem. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

 4. Adam says:

  Moim zdaniem to bardzo ciekawe rozwiązanie. Dzieci często trudno znoszą trasy, szczególnie te długie. Dlatego możliwość zajęcia ich czymś w aucie to świetny sposób na umilenie podróży.

 5. Karol says:

  Rodzinne podróże niedługo się zaczną, więc warto pomyśleć o rozwiązaniach, które umilą czas w podróży nie tylko rodzicom, ale także dziecku 🙂

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum