2 czerwca 2015

Dziś dzień dziecka… Opel sprawił więc wszystkim niespodziankę i opublikował zdjęcia najnowszej Astry 5. A może to ktoś sprawił niespodziankę Oplowi, bo pierwsze fotki pojawiły się dziś wcześnie rano jako wyciek. Zastanawiam się więc na ile były wyciekiem, a na ile Opel obawiał się wycieku i opublikował press release’a, którego pewnie planował wypuścić na dniach. Tego się nigdy nie dowiemy, nie mniej jednak z tego co obserwuję, to nowe zdjęcia Astry V są niusem numer jeden dzisiejszego dnia.

Nowy Opel Astra 5

Ja cieszę się, że zdjęcia w końcu zostały opublikowane. Produkcja Astry V ruszy w Gliwicach i w Ellesmere Port już niebawem, a mnie coraz więcej osób pytało czy Astra V to produkt, który przyczyni się do odzyskania rentowności przez Opla w przyszłym roku. Moim zdaniem Astra IV była już udanym projektem, a tak jak widzicie na zdjęciach Opel Astra 5 to jej rozwinięcie.

Nowy Opel Astra 5

Nowy Opel Astra V to przede wszystkim odchudzona konstrukcja o 200 kg. To dużo, ale nie ma też co ukrywać, Astra IV lekka nie jest, co ma swoje odzwierciedlenie w dość dużym apetycie na paliwo. Prócz tego nowa Astra to tez zupełnie nowa gama silników oferująca moc od 95 do 200 KM.

Z zewnątrz uważam, że Astra V jest bardzo podoba do obecnie produkowanego modelu. I uważam, że to bardzo duża zaleta, gdyż przekonanie klientów do zupełnie nowego auta jest trudne. Volkswagen produkuje od lat auta, które na pierwszy rzut oka niczym się nie różnią w generacjach, to dlaczego nie iść tą drogą. Tu trzeba pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, a mianowicie CEO Karl-Thomas Neumann, przyszedł do Opla właśnie z Volkswagena.
Moim zdaniem to co robi marka Opel ze swoimi ostatnimi modelami (Corsa/Astra) to właśnie pójście w drogę ewolucji, a nie rewolucji. Obecna Astra i Corsa poprzedniej generacji zdobywały dobre noty, więc dobrym krokiem było rozwinięcie tych projektów i poprawa bolączek i nieco leciwego designu. Przez co właśnie nowa Astra V jest dla mnie bardziej dynamiczna z zewnątrz, a jeśli chodzi o środek to mega usprawniono konsolę środkową pozbywając się pierdyliona niepotrzebnych przycisków, które dla osób rozpoczynających przygodę z Astra IV, mogły być nie lada wyzwaniem.

Nowy Opel Astra 5

Ale Astra V to nie tylko odchudzona konstrukcja, poprawiona stylistka i nowa gama silnikowa. To także nowoczesne rozwiązania jak chociażby system innowacyjnych świateł IntelliLux LED®. Dodatkowo systemy rozpoznawania znaków, asystent pasa ruchu, alarm kolizyjny z funkcją awaryjnego hamowania, aktywny tempomat, czujniki martwego pola, asystent parkowania wraz z kamerą cofania. Ale to także nowoczesny system OnStar, poprawiający komfort podróżowania i bezpieczeństwo dzięki całodobowemu wsparciu call center. Dodatkowo w Astrze V znajdzie się nowoczesny system multimedialny IntelliLink nowej generacji, który będzie w pełni kompatybilny z interfejsami aplikacji Android Auto i Apple CarPlay.

Nowy Opel Astra 5

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Astra V zadebiutuje we Frankfurcie jesienią. Ja już miałem okazję kilkakrotnie zobaczyć i usiąść za kierownicą nowej Astry 5. Czy wszystko mi się podoba? Nie, są pewne rzeczy które uważam, że Opel powinien poprawić, jak na przykład zintegrowania kierunkowskazów bocznych w obudowie lusterek, czy trochę lepsze wycentrowanie wyświetlacza vs konsola centralna. Jakoś takie to moim zdaniem trochę kopnięte lekko, chociaż starzy czytelnicy będą pewnie pamiętać, że podobnie dowaliłem się do konsoli centralnej w Volvo S60 dobrych już kilka lat temu 😉

Do uruchomienia produkcji Astry V pozostało jeszcze trochę czasu, nie pozostaje więc nic innego jak zakasać dalej rękawy i brać się do roboty, gdyż jeszcze trochę rzeczy do zrobienia jest. Pisząc ten artykuł jestem w Ruesselsheim, gdzie jutro rano czeka mnie spotkanie z dostawcą i rozmowy właśnie w temacie związany z Astrą V.

Nowy Opel Astra 5

Nowy Opel Astra 5

Nowy Opel Astra 5

Nowy Opel Astra 5

tagiTagi: , ,
comment 38 komentarzy »

Komentarze:

 1. Marcin says:

  Bardzo ładne autko 🙂

 2. Norbert says:

  ale podobne do poprzednika

 3. Towar says:

  Ma jeden z ładniejszych przodów, lecz tył średniawy, zbyt seat’owski. Nie mniej jednak fajny koncept mieli.

 4. Karola says:

  Piękna ta nowa Astra 🙂

 5. NavyBlue says:

  Bardzo ładne wprowadzenie nowego modelu

 6. mfind says:

  Rozumiem, że te zdjęcia to tylko zdjęcia koncepcyjne? Ciekawe, czy przed wprowadzeniem do seryjnej produkcji dużo się zmieni. Moim zdaniem mogli by dopracować tył auta 🙂

 7. WO says:

  Zawsze uważałem, że Opel ma najbardziej toporny design i jest jedną z najbrzydszych marek na świecie. Trochę to jakby się zaczęło poprawiać w momencie pojawienia się insigni, ale teraz ta astra… z pewnością ładniejsza od golfa.

 8. High Class Rent says:

  Piękny, piękny i jeszcze raz piękny 🙂

 9. Widok says:

  Nic szczególnego. Mało się odróżnia w stosunku do poprzedników.

 10. Span says:

  Takie tam. Kolejne takie samo. Może chociaż ma dobre właściwości jezdne.

 11. Jola says:

  tak strasznie podoba mi się ta astra!!!!!

 12. luki says:

  Astra jest cudowna!! Mega mi się podoba!

 13. Mało się odróżnia niestety od poprzednich modeli…

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum