2 marca 2015

W tym roku tytuł Samochodu Roku 2015 (Car Of The Year 2015) trafia głosami jury do Volkswagena Passata. Passat w oczach jury zdeklasował rywali i zdobył aż 340 punktów. Konkurencja była daleko w tyle.

Car Of The Year 2015 - VW Passat

Poniżej zestawienie wyników całej finałowej siódemki
Volkswagen Passat – 340 punktów
Citroën C4 Cactus – 248 punktów
Mercedes-Benz C Klasy – 221 punktów
Ford Mondeo – 203 punkty
Nissan Qashqai – 160 punktów
BMW serii 2 Active Tourer – 154 punktów
Renault Twingo – 124 punkty

Jak patrzę na powyższe wyniki to stwierdzam z całą stanowczością, nie jestem dziennikarzem motoryzacyjnym, ale blogerem motoryzacyjnym. Różnica między jednym, a drugim jest tak duża, że chyba wyjaśnia dlaczego głosowałbym zgoła inaczej 😉

Pierwsze miejsce i przypisanie tytułu Passatowi raczej mnie nie zaskoczyło i publikując informację o finałowej siódemce właśnie przewidywałem, że wygra Passat. Natomiast drugie miejsce bardzo mnie zaskoczyło, gdyż nie wiem jak pijany musiałbym być aby głosować na Cactusa. To samochód z pewnością fajny i ciekawy, ale do mnie na trzeźwo kompletnie nie trafia 😉

A odnośnie Passata, cóż ten model ma tyle samo zwolenników co przeciwników.  Obecna ósma generacja zastąpiła, model B7, który oferowany był bardzo krótko bo jedynie przez 4 lata. Jednak koncern VW postanowił wypuścić w minionym roku nowy model, chociaż nowy nie bardzo jakoś mi tu pasuje, gdyż porównując B7 do B8 różnic jest niezbyt dużo i dla laika mogą one być zupełnie niedostrzegalne. Jednak posunięciu koncernu VW nie ma się co dziwić, Passat ma wielu fanów, zwłaszcza w Niemczech, a Niemiec wymienia auto dość często. I teraz pomyśl, że jeśli 4 lata temu poszedłbyś do salonu i kupił nowe auto i teraz po okresie jego użytkowania i przejechaniu na przykład 150 000 km poszedłbyś i kupiłbyś jeszcze raz to samo? Pewnie większość odpowie, że nie i Volkswagen dobrze o tym wie, dlatego daje kolejną generację Passata do oferty, po którą oczywiście ustawi się znowu kolejka.

Ja należę raczej do osób które negatywnie podchodzą do produktów koncernu VW. Może jestem trochę skażony pracą w takiej, a nie innej korporacji 😉 jednak co mi się nie podoba w VW to styl. Po prostu on do mnie nie trafia. Auto może jest technicznie perfekcyjne, ale jakoś ten styl do mnie nie mówi. Nie wiem, może gdybym się na nieco dłużej zaprzyjaźnił z Passatem to pewnie bardziej dostrzegłbym jego zalety i nieco przymrużył oko na design.

tagiTagi: , , ,
comment 9 komentarzy »

Komentarze:

 1. Mateusz says:

  Jak samochodem roku może zostać coś co wygląda od 20 lat tak samo. Szczerze mówiąc to nawet nie zauważyłem różnicy między B7 i B8, dla mnie oba wyglądają tak samo. Powiem więcej nie spostrzegłem nawet że B7 produkowano cztery lata.

  Można by się przyczepić że pomiędzy poszczególnymi generacjami Porsche 911 też są niewielki różnice, ale to jednak nie to samo.

  Z drugiej strony wybór w tym roku był bardzo ciężki, ale to chyba raczej przez brak wyboru

 2. Robert says:

  Witać z jaką przewagą punktową wygrał Passat. Bardzo dobry model, wg. mnie w pełni zasłużona nagroda. Z pewnością fani Citroena, BMW, czy Nissana z tym wynikiem się nie zgodzą, no ale mimo wszystko trzeba się zgodzić że VW poczyna sobie bardzo dobrze.

 3. Defender says:

  Passaty górą! 🙂 Auta są naprawdę dobre no ale ich popularność jest troszeczkę wykańczająca. Składki na bezpiecznie kosmiczne, a kradną jak jabłka z przydrożnego sadu.

 4. Moto-tour says:

  W ogóle nie dziwi mnie wygrana pasata, ale to z jaką wygrał przewagą już bardzo. Sam lubię VW ale nie sądziłem, że citroen i BMW mają tak mało zwolenników. Wg. mnie passat wyprzedza konkurencję przede wszystkim pod względem nie awaryjności.

 5. Jan says:

  Witam jak jechałem dawniej Passaty za ich byle jakie wyglądytak muszę przyznać, że ten jakoś naprawdę wygląda dobrze. Teraz więc muszę pochwalić i chwalę bo widać, że naprawdę niemcy zrobili świetną robotę.

 6. Piotr says:

  Miałem okazję przejechać się nowym Passatem i jestem mile zaskoczony – tylko nie ceną. Bardzo fajnie wygląda elektroniczny wyświetlacza. Miejmy nadzieje, że model ten będzie chociaż niezawodny. Passat B6 strasznie nadszarpną opinie niezawodnego Volkswagena.

 7. js says:

  Dla firmy auto ok, reprezentatywne i „profesjonalne”, ale sam bym tego w życiu nie kupił.

 8. Tomek says:

  Auto bardzo w porządku. Miałem okazji taki mieć i jeździł bez zastrzeżeń. Więc w moim odczuciu – tytuł zasłużony.

 9. Kamila says:

  Passeratii musi być dobre i z certyfikatami auto roku to powinien być passat b5 w Polsce i to nie roku tylko dekady, ja już mam dość tej marki szczerze powiem.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum