20 lutego 2015

Kolejny tydzień i kolejna odsłona „Niecodziennego poradnika codziennej jazdy”, który powstawał w ostatnich miesiącach dzięki Ergo Hestia i przy współudziale moto blogerów oraz Michała Kościuszko. Swoją część poradnika dotyczącego bezpiecznej jazdy autostradą, opublikowałem z początkiem miesiąca. W tym tygodniu swoją część prezentuje Albin Sieczkowski, prowadzący bloga strefakulturalnejjazdy.pl. O czym mógłby pisać Albin jak nie o kulturalnej jeździe. Z tym najczęściej polscy kierowcy mają problem… chamstwo, prostactwo i kozaczenie, to główne wyróżniki większości polskich kierowców.

Kultura na drodze - jazda na suwak

Albin w swojej części poradnika prezentuje kilka ważnych wskazówek, które z łatwością można wdrożyć w życie podczas codziennej jazdy samochodem. Są to na przykład: jazda na suwak (z tym niestety mamy spory problem), umożliwienie bezpiecznego wyjazdu z parkingu, odpowiednie parkowanie samochodu, czy przepuszczanie pojazdów uprzywilejowanych.

Więcej szczegółów nie zdradzam, Albin odwalił kawał dobrej roboty, więc koniecznie zerknijcie na jego część poradnika. Oczywiście czego na was konkurs z fajnymi nagrodami.

tagiTagi:
comment 12 komentarzy »

Komentarze:

 1. witek says:

  Z kulturą jazdy w Polsce jest różnie niestety… najgorszy problem to chyba z szeryfami drogowymi…

 2. tomekprusik says:

  jak tylko jest problem z wyjechaniem jazda na suwak jest najlepsza, obserwują coraz większą kulturę kierowców w stosunku do pieszych

 3. Wśród kierowców brakuje przede wszystkim cierpliwości. Samochodów na drogach dużo, każdy chce szybko przejechać własny odcinek trasy i nie zważa na swoje zachowanie względem innych.

 4. Romek says:

  Może kiedyś doczekamy się kulturalnej jazdy na polskich drogach.

 5. pRZEMYSŁOWY says:

  Moim zdaniem z roku na rok jest nieco lepiej, ale przed nami jeszcze dłuuga droga

 6. Michał Jaraczewski says:

  Dokładnie, jest lepiej ale to ciągle nie to jak powinno być na naszych drogach.

 7. Chemia Samochodowa says:

  Kultura jazdy ważna rzecz i chyba można powiedzieć, że jest lepiej niż parę lat temu, ale generalnie nie wszędzie to raz, a dwa, że dużo bardziej rzuca się w oczy jeden cham niż stu uczciwych kierowców.

 8. Natalia says:

  Chyba brak kultury na drodze. niektórzy widząc ten znak mają problem z jego interpretowaniem :/

 9. Kierowcazawowody says:

  Powoli kultura jazdy w Polsce poprawia się, przynajmniej na Śląsku. Ostatnio czytałem ciekawy artykuł na temat jazdy samochodem i m.in kultury na drodze, podaję link: http://przeglad-samochodowy.pl/porady/232-jak-dobrze-jezdzic-samochodem-prawidlowe-i-pomocne-nawyki

 10. Normfest says:

  Z kulturą jazdy w Polsce jest różnie niestety, obecnie jako zawodowy kierowca widzę sporą poprawę w stosunku do lat poprzednich. Jednak rewelacji nie ma.

 11. polskim kierowcom brakuje kultury w zachowaniu, szczególnie odwala im kiedy w pośpiechu wydaje im się, że pozornie jadą szybciej i wcześniej dojadą do celu

 12. Niestety nasz charakter nie tyle słowiański co polski nie pomaga. Wydaje mi się że chcielibyśmy żeby wszyscy wokół nas jeździli jak Niemcy czy Skandynawowie, a sami naginamy ciągle przepisy. Tępimy też w naszym mniemaniu cwaniactwo – np.: nie wpuszczanie osób którym kończy się pas drogi.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum