17 lutego 2015

Mało jest reklam motoryzacyjnych wyróżniających się spośród innych, ale od czasu do czasu zdarzają się perełki i właśnie nowa reklama Mercedesa-AMG GT jest jedną z tych, które na długo pozostaną w mojej pamięci.

Reklama jest banalna i prosta, a przy tym porywająca. W reklamie podoba mi się przede wszystkim motyw śpiącego dziecka, ciężko mi ocenić ile ten chłopak ma lat ale daję w okolicy 8-10. Pamiętam jak ja byłem dzieckiem i jak bardzo już wtedy kręciły mnie samochody. Hitem były wtedy obrazki z gum Turbo – ktoś to pamięta? Pamiętam zachwyt nad rzadkimi, ciekawymi zagranicznymi autami, które na drogach były swoistymi perełkami jeżdżącymi pośród maluchów, dużych Fiatów i Polonezów.
Oglądając tą reklamę spoglądam też w stronę mojego czteroletniego syna, który zafascynowany jest autami, ale już widzę w nim coś więcej niż tylko zainteresowanie zabawkami posiadającymi cztery kółka. Mój syn przede wszystkim polubił MINI i ten samochód zauważony na drodze za każdym razem wzbudza jego zainteresowanie i dodatkowo wtedy widzę w jego oku ten błysk…

Nie będę tu się rozpisywał o samej reklamie modelu AMG GT, gdyż wątpię bym miał okazję w najbliższym czasie zobaczyć go na żywo. Dodatkowo mimo reklamy w TV, wątpię by na raz pasjonaci Mercedesa ustawili się w kolejce przed salonami, chcąc kupić właśnie to auto.

Spot reklamowy podoba mi się ze względu na motyw lecz również prostotę. Wątpię by to był jakiś mega kosztowny spot, gdyż nie ma tu wodotrysków i fantazyjnych efektów FX rodem z Matrixa. Plus też za dobraną muzykę. Myślę, że to reklama, która zasługuje na szóstkę. W tym miejscu żałuję, że reklama ma tylko 30 sekund.

tagiTagi: , ,
comment 8 komentarzy »

Komentarze:

 1. LionEG says:

  Pięknie wygląda, z chęcią bym się czymś takim przejechał.

 2. chomikowa says:

  BOSKI 🙂 taki w sam raz na szybki raz 😉

 3. Darek says:

  Lubię właśnie takie dynamiczne reklamy, które chwytają za.. serce 😛 Gdy producentowi uda się poruszyć emocje widza to jest w stanie sprzedać wszystko… Na temat auta się nie wypowiem ale reklama sama w sobie jest super.

 4. Michał says:

  Reklama jest świetna, z pomysłem wykonana a i sam samochód zapiera dech w piersiach.

 5. Jacek S. says:

  Super reklama im wyszła! Ja również daję szóstkę.

 6. Przekładnia obiegowa says:

  Świetne auto 😀

 7. Filip says:

  Takiego mercedesa to mógłbym mieć, jedyny który mi się podoba. Wszystkie są z wyglądu za spokojne, normalne modele kojarzą się z osobami starszymi. Dobrze że chociaż jeden model taki nie jest.

 8. Jakub says:

  Reklama tego auta jest po prostu wzorowa. Inni producenci powinni brać przykład z mercedesa. Jest szybko, dynamicznie, z pewną klasą, idealne przełożenie założeń tego modelu na reklamę.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum