16 grudnia 2013

Jak co roku o tej porze, jury plebiscytu na najlepszy samochód roku 2014 ogłasza finałowe siedem modeli, które nadal walczyć będzie o tytuł Car Of The Year 2014. Obecnie międzynarodowe jury skupi się jedynie na ocenie poniższych siedmiu modeli oraz na szczegółowych testach tych samochodów, które odbędą się w lutym 2014 w okolicach Paryża.

Car Of The Year 2014

Zdobywca tytułu Car Of The Year 2014 (COTY 2014) zostanie ogłoszony w dniu 3 marca 2014, podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, a oto finałowa siódemka.

BMW i3

Car Of The Year 2014

Citroën C4 Picasso

Car Of The Year 2014

Mazda 3

Car Of The Year 2014

Mercedes-Benz S Klasa

Car Of The Year 2014

Peugeot 308

Car Of The Year 2014

Skoda Octavia

Car Of The Year 2014

Tesla S

Car Of The Year 2014

Przyznam szczerze, że zestawienie jest dość ciekawe. Chyba najbardziej egzotycznym samochodem jest elektryczna Tesla S. Nie chce mi się też wierzyć aby tytuł najlepszego samochodu roku 2014 mógł zgarnąć Mercedes. Skoda raczej w modelu Octavia nie pokazało niczego co rzucałoby na kolana, stawiam więc jako na finałową trójkę BMW i3, Citroena C4 Picasso oraz nowego Peugeota 308.

tagiTagi: , , , , , , , , ,
comment 8 komentarzy »

Komentarze:

 1. LMJ says:

  Moim typem jest i3 za poprawność ekologiczną.

 2. Co tam robi Citroen? U mnie też i3 jest faworytem.

 3. Dokładnie, każdy pamięta sytuację z Nissanem Leaf – projekty pro ekologiczne muszą ze względu na poprawność polityczną znaleźć się wysoko.

 4. Dla mnie jedynym godnym uwagi wozem jest tutaj Tesla.
  Na liście COTY ostatnio wieje nudą:) Ciekaw jestem jaki będzie finał. Głosuję za samochodami niepoprawnymi politycznie, nieekologicznymi, a jeśli elektrycznymi to tylko szybkimi:)

 5. andi says:

  Konkurs wygrywa samochód uniwersalny, nowoczesny ale też niezbyt drogi. Ostatnie zastawienie JATO pokazuje jak bardzo popularna stała się Octavia (w Europie). Sporo rzeczy zaczerpniętych z Golfa i ogólnie VW. Trzeba pamiętać, że Golf jest najchętniej kupowanym autem na naszym kontynencie.
  Mazda również może powalczyć o tytuł. Z takich popularnych to jeszcze 308.
  Tutaj bym szukał lidera.

 6. MPG says:

  Najciekawszy z tych wszystkich samochodów to jest Tesla, reszta to takie heble nie auta 😉

 7. Autoparto.pl says:

  Nie odmówilibyśmy żadnego z nich 🙂

 8. Jak dla mnie najładniejsza jest Tesla, wygra BMW, bo jest taka moda, osobiście mi się nie podoba. Ale stylistycznie największy krok zrobił Piżo! 😉

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum