25 października 2012

Ta reklama miała być opublikowana na blogu już dość dawno, jednak długo nie mogłem w sieci jej znaleźć, próbowałem pytać nawet na facebookowym fan page’u Mercedes-Benz Polska, ale tam też natrafiłem na małe problemy, przez co reklamę w sieci udało się namierzyć dopiero dziś. Niestety w momencie jej publikacji na moim blogu, reklamy już pewnie nie uda się Wam zobaczyć w telewizji. Trochę szkoda, gdyż moim zdaniem reklama jest super. Bardzo dynamiczna, zapadająca w pamięć, przedstawiająca samochód bez zbędnych obrazków uśmiechniętej rodziny, czy młodych ludzi z uśmiechniętą gębą, których tylko na zachodzie Europy stać na nowy wózek prosto od dealera.
Podoba mi się reklama ze względu na pomysł, dynamikę akcji no i muzykę, jednak tu będzie mały minusik, no ale dobra macie tu cztery spoty reklamowe w wersji polskiej. Nie wiem czy wszystkie były emitowane w polskiej telewizji, jednak dwa z nich widziałem na 100%, no to hop…

OK to teraz będzie o minusach, nie wiem czemu ale są dwie wersje pierwszych dwóch spotów, jednak z pewnego powodu Mercedes opublikował je na YouTube bez możliwości umieszczania na zewnętrznych stronach www. Spoty te mają opis:
„Pierwsza w Polsce reklama TV w kampanii nowego modelu Mercedesa, wykorzystująca technologię rozpoznawania dźwięku — aplikację Shazam.”
W samych spotach reklamowych pojawia się też logo Shazam. No i pobrałem tą aplikację na smartfona i próbowałem rozpoznać utwór który jest wykorzystany w tej reklamie, ale niestety mimo kilku prób Shazam za cholerę nie chce rozpoznać utworu. Tak samo żadnego wyniku nie zwraca SoundHound… tak czy inaczej w reklamie został użyty ten utwór „Damien – Y Shape”

tagiTagi: , , ,
comment 5 komentarzy »

Komentarze:

 1. opony says:

  No to teraz będzie ostra rywalizacja pomiędzy BMW i Mercedesem. Widać, że Mercedes chce zdjąć z A klasy etykiete auta dla kobiety z dzieckiem i dodała mu wyraźnego charakteru. Reklama nowatorska i rzeczywiście jest bardzo dynamiczna.

 2. Auto jak i reklama jest sympatyczne 🙂

 3. Reklama wygląda naprawdę świetnie, ciekawe jak będzie z jakością wykonania tego auta. Jak do tej pory klasa A nie cieszy się zbyt dobrą opinią. Miejmy nadzieję, że teraz inżynierowie bardziej się postarali…

 4. news moto says:

  Tak jak to wcześniej napisały, opony, wulkanizacja gdańsk i autoczęsci, mogę potwierdzić, ze reklama wygląda naprawdę świetnie.
  Choć reklama reklamą. Nowy mercedes wygląda naprawę świetnie.

 5. WADY
  – Koszty utrzymania – Wyciszenie – Stosunek jakość/cena
  ZALETY
  + Wentylacja i ogrzewanie + Skrzynia biegów + Silnik

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum