22 października 2012

Wszystkie ostatnie reklamy marki Opel są na jedno kopyto. Zmienia się tylko model, a styl reklam jest identyczny. Pewnie to celowy zabieg, jakaś tam identyfikacja marki, etc. Jednak minusem może być to, że klient potem nie rozróżni jednego modelu od drugiego.

W przypadku modelu jakim jest nowy Opel Astra Sedan także o pomyłkę może być nietrudno. Dla mnie ten model wygląda oczywiście jak Astra IV hatchback z tyłkiem, jednak dla laika może to być mały Opel Insignia. Tak czy inaczej zwał jak zwał, model jest dość fajny. Nie przepadam zbytnio za sedanami, jednak w odróżnieniu do poprzednika czyli Astry III Sedan, nowa Astra może się podobać.

Sama reklama jest moim zdaniem już zbyt oklepana, jedyną nowością, która powoduje że reklama może nie być zapomniana od razu po jej zobaczeniu jest ten fajny miły robocik. Reklamę oceniłbym na słabą czwórkę. O ile sam model może się podobać, to klienta od zakupu może skutecznie odstraszyć cena. Za wersję sedan trzeba zapłacić o blisko 10 000 zł więcej niż za wersję 5-cio drzwiową. Jedynym plusem jest manualna klimatyzacja, za automatyczną trzeba dopłacić dodatkowo 1 500 zł.

tagiTagi: , ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. Rikki says:

  Rzeczywiście, reklama niezbyt pomysłowa. Auto zdecydowanie lepsze, chociaż pewnie zapisze się w historii jako kultowy model Opla…

 2. starzyna says:

  trochę w tej reklamie za mało samego auta. Dla mnie to zupełna nowość i próbowałem mu się przyjrzeć, niestety bezskutecznie. Ujęcia całości trwały po sekundzie.

  Niemniej jednak muszę się z tobą zgodzić, że całkiem ładne wozidło. Odnośnie tego podobieństwa do Insigni zauważ, że Jetta też jest mniejszą wersją Passata. Taka mała limuzynka. Dobrze, że czasy doklejonych kufrów już minęły;)

 3. Mucha says:

  Rzeczywiście Starzyna zgadzam się z Twoja opinią, że trochę mało samochodu w reklamie, a jest co pokazać. Korzystam obecnie z tego modelu i jestem zadowolony.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum