8 maja 2012

Dziś 8 maja, niby zwykły dzień, niby znowu wszystko takie jak zawsze. Jednak tak naprawdę dzisiejszy dzień jest inny. Od dziś mój świat nie będzie już taki jak zawsze.

Wstałem jak zawsze o 6:30, śniadanie, droga do pracy, gdzieś tam w tle wschodzące słońce. I tak sobie idę z uśmiechem do pracy, pamiętając że dziś 8 maja. To dziś Opel ogłosi oficjalną nazwę nowego modelu z segmentu mini, który produkowany będzie w niemieckiej fabryce w Eisenach.

Opel Adam

Nie ujawniono jeszcze wyglądu nowego samochodu, jednak w sieci pojawiły się fotki szpiegowskie zamaskowanego modelu. W mojej korpo projekt cały czas funkcjonował pod nazwą Junior, jednak od początku podejrzewałem, że to jedynie codename i finalna nazwa będzie zupełnie inna. W prasie spekulowano jakoby nowy model miał się nazywać Allegra, ale ta nazwa nigdy nie padła w żadnym korpo mailu. Spore było moje zaskoczenie dziś, gdy z oficjalnego facebookowego fan page’a marki Opel, o godzinie 7:38 dowiedziałem się, że nowy model Opla będzie nazywać się ADAM.

WTF!!! Czy w dobie dzisiejszej rywalizacji o klienta, mnogości ofert konkurencji, czy nie było można wymyślić lepszej nazwy niż Opel Adam? Nie wiem czy to żart, czy jak… prima aprilis był ponad miesiąc temu. Jeszcze gdzieś w myślach kłębi mi się, że to może taki joke, żart, zajawka, wywołanie buzzu.

Ehhh już lepszy byłym Opel Adolf, albo Opel Helmut… nadal nie mogę się otrząsnąć.

tagiTagi: , , ,
comment 2 komentarze »

Komentarze:

 1. andi says:

  Poczytaj http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/389633,oto-wielka-tajemnica-dla-polskiego-kierowcy-pierwszy-film-i-zdjecia.html

  „Zdaniem ekspertów Opla nazwa wpada w ucho, jest jednoznacznie kojarzona i nie da się jej zapomnieć. Co ważne brzmi niemal identycznie w każdym języku…”

  „Samochód ma być postrzegany jako miejskie auto klasy premium. Swoimi możliwościami powinien podbić serca młodych kierowców. Adama będzie można spersonalizować wewnątrz i na zewnątrz tak jak tylko tego dusza zapragnie – także w trakcie użytkowania – powiedział portalowi dziennik.pl Przemysław Byszewski, szef biura prasowego General Motors Poland.”

  Z tym premium to pojechał. Żeby tylko był wstanie konkurować jak równy z równym z Pandą i Up! Oba auta będą już jakiś czas na rynku w momencie wejścia Adama, a poza tym sporo oferują.

 2. Michał Jaraczewski says:

  Premium bo Opel chce być premium, więc Przemek śpiewa to muzyki zapodawanej przez centralnę w Rzeszy.

  A plany są takie, że auto ma konkurować z MINI. Nie mówię, że będzie konkurować, mówię jakie są plany.

  Nazwa Adam jest moim zdaniem porażką, wszyscy w korpo z niej brechtają. Dziś słyszałem, że lepiej by było gdyby nazywał się Adolf, Heinrich albo Anal ;D

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum