23 kwietnia 2012

Skoda podała dziś do publicznej wiadomości informację dotyczącą nazwy swojej nowej rodzinnej kompaktowej limuzyny, która będzie pozycjonowana pomiędzy modelami Fabia i Octavia. Czyli tak naprawdę znany nam dobrze kompaktowy model Mission L przeobrazi się jeszcze w tym roku w nowy model o nazwie Skoda Rapid.

Nazwa brzmi znajomo? No tak, gdyż może ona się kojarzyć przynajmniej z kilkoma modelami. Skoda Rapid produkowana była jeszcze przed II Wojną Światową. Model wskrzeszono do życia w latach 1981 – 1990. Wtedy to Skoda Rapid była samochodem w stylu coupe i produkowana była w czechosłowackiej fabryce Skody w Kvasinach (niedaleko Polskiej granicy). Łącznie w latach 90-tych wyprodukowano ponad 44.5 tys. egzemplarzy modelu Rapid.

Jednak mało kto z Was pewnie wie, że model Rapid produkowany jest od 2011 roku w Indiach z przeznaczeniem na tamtejszy rynek. Co więc warto podkreślić, model Skoda Rapid przeznaczony na rynek europejski będzie się różnić od wersji indyjskiej i będzie za pewne bardziej zbliżony stylistycznie do konceptu Skoda Mission L, który został zaprezentowany na ubiegłorocznych targach w Genewie.

Samochód pojawi się w ofercie Skody jeszcze w tym roku, więc podejrzewam że oficjalną premierę zobaczymy podczas jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

Trochę dziwi mi stosowanie niejednoznacznych nazw, które kojarzą się z różnymi modelami. Nie wiem z czego to wynika, z jednej strony Skoda chce nawiązać do tradycji, ale dwa różne modele o tej samej nazwie w jednym czasie to moim zdaniem generuje jedynie zamieszanie. Czyżby wyczerpała się wena twórcza speców od marketingu w czeskiej Skodzie?

tagiTagi: , ,
comment 5 komentarzy »

Komentarze:

 1. andi says:

  Z czym to ma konkurować? Odpowiednik Octavi w wersji sedan. Corolla, Fluence, może Jetta? Te jednak wydaję się, są większe. Jetta podchodzi powoli pod segment wyżej. Z małego auta można robić sedana, ale nie będzie miał takiej smukłej linii.

 2. iparts says:

  Skoda ostatnio jest w ofensywie, jeśli chodzi o wypuszczanie nowych modeli na rynek…

 3. Michał Jaraczewski says:

  Skoda radzi sobie dość dobrze na naszym rynku. Ciekaw jestem jak przyjmie się Citigo.

 4. andi says:

  Na razie Up! sprzedaje się wg statystyk a Citigo nie widzę. O ile 3d jest w dobrej cenie to 5d zaczyna się o ok. 550zł taniej niż Up!. Dla mnie to nie jest różnica, a VW jednak nowocześniej wygląda.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum