14 marca 2012

W Genewie prócz światowej premiery modelu Opel Mokka debiutowała też nowa Astra OPC. Model Opel Astra OPC to rozwinięcie produkowanego od jesieni w gliwickiej fabryce Opla, modelu Astra GTC.

Model Opel Astra OPC oferować będzie jeszcze lepsze wrażenia z jazdy dzięki benzynowemu dwulitrowemu silnikowi o mocy 280 KM. Samochód przyspiesza do setki w 6 sekund, a prędkość maksymalna jest ograniczenie elektronicznie do 250 km/h.

Opel Astra 4 OPC 2012

Dzięki zastosowaniu nowoczesnego zawieszenia Hiper Performance Struts w połączeniu z systemem adaptacyjnego zawieszenia FlexRide, oferującego 3 tryby jazdy OPC, Sport i Normal, dostarcza jeszcze lepszych możliwości jazdy.

Prócz ulepszonego zawieszenia, model Astra OPC wyposażono w sportowe kubełkowe fotele, które można ustawić w 18-stu różnych konfiguracjach.
W wyposażeniu seryjnym znajduje się dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, adaptacyjne reflektory z technologią LED, tylne światła w technologii LED, tylne czujnik parkowania, 19’’ alu felgi, przyciemnione szyby oraz system nawigacji satelitarnej. W samochodzie pojawia się tez wiele akcentów OPC, między innymi na kierownicy i gałce zmiany biegów.

Opel Astra 4 OPC 2012

Opel Astra OPC kosztować będzie na niemieckim rynku 34 250 Euro, co daje w przeliczeniu na złotówki kwotę ponad 140 000 zł. Samochód tak samo jak Opel Astra GTC będzie produkowany w gliwickiej fabryce Opla.

Opel Astra 4 OPC 2012

Opel Astra 4 OPC 2012

Źródło: media.gm.com

tagiTagi: , ,
comment 2 komentarze »

Komentarze:

  1. andi says:

    Jaka cena u nas? Te 140 to wiadomo, że w Polsce nie przejdzie. Tyle to kosztuje co prawda słabszy Golf R, ale za to z napędem na wszystkie koła i lepszymi osiągami. Do tego dochodzi Megane RS. Focus RS to trudno mówić, że seryjnie produkowany.

  2. Michał Jaraczewski says:

    @andi: nie wiem jaka cena u nas, na razie chyba nic oficjalnie się nie pojawiło. Chociaż trzeba przyznać, że 140 tys. zł to sporo kasy.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum