2 lutego 2012

Fiat zaprezentował dziś zdjęcie nowego modelu jakim jest Fiat 500L. 500L to inaczej Fiat 500 w wersji large, czyli powiększonej. Samochód zbudowany na bazie nowego Fiata 500 powiększony został o dodatkowe drzwi. Model oficjalne zadebiutuje podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w Genewie.

Fiat 500L to mieszkanka kilku modeli Fiata, widać tu na pewno Fiata 500 (przód) jak i zapożyczenia z Punto Evo czy nowej Pandy. Nowy model 500L jest dłuższy o 59 cm, szerszy o 17 cm i wyższy o 15 cm od Fiata 500.

Fiat 500L

Według danych opublikowanych przez włoski koncern motoryzacyjny, model 500L będzie na początku oferowany w wariancie z jednym z dwóch silników benzynowych oraz turbodiesla 1.3 MultiJet II.

W Polsce według oficjalnych danych opublikowanych przez Fiat Auto Poland, model Fiat 500L ma się pojawić w 4 kwartale tego roku.

Obecnie nie ujawniono szczegółowych danych technicznych, ani też cennika. Fiat 500L będzie konkurował na rynku między innymi z modelami: Opel Meriva, Hyundai ix20, Kia Venga oraz z nowym Fordem B-Max.

Fiat 500L

Źródło: Fiat Press

tagiTagi: , ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. Andrew says:

  Bardzo przemyślany krok Fiata. Skoro mają świetną Pięćsetkę której potencjał jest wciąż duży, to dlaczego nie wykorzystać go do stworzenia czegoś wyjątkowego. I tym czymś jest właśnie 500L. Bardzo udane połączenie Piękna „małej” Pięćsetki z funkcjonalnością znaną z chociażby Pandy. Do tego najładniejszy minivan na rynku. Myślę że to auto przejdzie siejąc zamęt na tym zastanym i szarym rynku.

 2. Jur says:

  Po pierwsze 500L jest ładny,po drugie wygodny ,duży ekonomiczny, trafiający w zapotrzebowanie i modę.Jeśli będzie nisko usterkowy to wróże karierę światową taką jak zrobił VW Garbus.

 3. Michał Jaraczewski says:

  @Jur: ja poczekam jednak na informację o cenach 😉

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum