13 czerwca 2011

W Internecie pojawiły szpiegowskie zdjęcia modelu Opel Astra IV cabrio. Samochód będzie produkowany w gliwickich zakładach Opla, a jego premiery można spodziewać się w 2013 roku.

Opel nie ujawnił jeszcze jak dotąd żadnych szczegółów technicznych dotyczących nowego modelu, ale można się spodziewać że 4-rio drzwiowe kabriolet będzie oferował tą samą gamę silników co Astra IV w wersji GTC. Klienci pewnie mogą spodziewać się także adaptacyjnego zawieszenia FlexRide.

Opel Astra IV cabrio

Jak widać na zdjęciach szpiegowskich Opel zdecydował się odejść od twardego dachu stosowanego w obecnej wersji Astry III TwinTop i zastąpił go miękkim dachem co pozwoli na obniżenie masy samochodu oraz większą przestrzeń ładunkową bagażnika.

Media od pewnego czasu spekulują także na temat nazwy nowego kabioleta z gamy Opla. Są pewne głosy jakoby Opel miał wskrzesić nazwę Calibra, którą będzie przypisana nowego kabrioletowi.

Opel Astra IV cabrio

Opel Astra IV cabrio

tagiTagi: , ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. iParts says:

  ojj nie pogardziłbym taką astrą cabrio z silnikiem 1.6 T 😉

 2. gutek says:

  Cabriolety to coś świetnego, a z Astry IV myślę, że może wyjść coś wyjątkowego. Co do miękkiego dachu to cały czas bym się bał zostawiając takie auto na mieście, szczególnie wieczorem.

 3. Michał Jaraczewski says:

  @gutek: w Polsce byś się bał, na zachodzie Europy pewnie bałbyś się mniej.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum