6 czerwca 2011

Podczas zlotu fanów marki Volkswagen w austriackiej miejscowości nad jeziorem Woerthersee, niemiecki koncern motoryzacyjny VW zaprezentował dwa ciekawe projekty w sam raz na upalne słoneczne dni.

Pierwszy projekt to koncepcyjna czteromiejscowa Skoda RS 2000. Model RS 2000 to roadster, który powstał w oparciu o rajdową wersję Skody Fabii RS. Samochód wygląda tak jakby jakiś szalony czeski inżynier odciął dach Fabii szlifierką kątową 😉

Skoda RS 2000

Samochód wygląda bardzo sportowo i dynamicznie, pod maską Skody RS 2000 pracuje dwulitrowy turbodoładowany silnik o mocy ponad 200 KM. Wewnątrz samochodu znalazły się rajdowe fotele kubełkowe oraz elementy z włókna węglowego. Smaczku dodaje oczywiście odjechany zielony kolo karoserii.

Skoda RS 2000

Skoda RS 2000

Drugi projekt jest nieco mniej kontrowersyjny. VW Golf R Cabrio to samochód, który powstał na bazie Volkswagena Golfa R. Inżynierowie Volkswagena prócz odcięcia dachu obniżyli samochód o 25 mm, zastosowali 17-sto calowe tarcze hamulcowe i 19-sto calowe felgi. Pod maskę modelu Golf R Cabrio trafił dwulitrowy turbodoładowany silnik rozwija moc 270 KM, dzięki któremu samochód osiąga setkę poniżej 6 sekund. Przód samochodu jest bardzo podobny do klasycznego Golfa, natomiast z tyłu na uwagę zasługuje centralnie umiejscowiony podwójny wydech.

VW Golf R Cabrio

VW Golf R Cabrio

VW Golf R Cabrio

Myślę, że wersja Cabrio być może wejdzie do oferty marki Volkswagen, jednak aby pojawił się kabriolet Skody to już śmiem wątpić.

tagiTagi: , , ,
comment 4 komentarze »

Komentarze:

 1. iParts says:

  podobają mi się te projekty, zwłaszcza ta RS 2000 😉

 2. andi says:

  O ile Skoda nie ma większych szans na produkcję o tyle Golf R Cabrio całkiem spore. W czerwcu ma być w sprzedaży podstawowa wersja Cabrio i dokoptowanie „R” za jakiś czas to nic trudnego.

 3. gutek says:

  Golf fajny i szczególnie ładnie się prezentuje nawet ze złożonym dachem co rzadko się zdarza w Cabrio.

  Co do Skody to gdyby coś takiego powstało to chyba byłaby to pierwsza Skoda, która naprawdę by mi się podobała:p

 4. Michał Jaraczewski says:

  @gutek: a żadna inna Skoda Ci się nie podoba? 🙂

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum