11 kwietnia 2011

Sporo czasu minęło odkąd po raz ostatni publikowałem na blogu jakaś ciekawą moto reklamę. Kilka spotów namierzyłem w telewizji ale moją uwagę w szczególności przykuł spot marki Hyundai, promujący nowe hasło „New Thinking. New Possibilities.”, czyli w tłumaczeniu na polski język nowe myślenie nowe możliwości. Spot trwa blisko 60 sekund, co jest nie lada rzadkością jeśli chodzi o motoryzacyjne spoty reklamowe emitowane w polskiej telewizji.

Klip może wydawać się nieco patetyczny, de facto nie reklamuje on żadnego konkretnego modelu marki Hyundai ale filozofię którą kieruje się marka. Hyundai ostatnimi modelami udowadnia, że nie stoi w miejscu ale idzie z duchem czasu do przodu. Ostatni samochód który zadebiutował podczas targów w Genewie Hyundai i40 CW może okazać się ciekawą propozycją. Hyundai coraz bardziej dorównuje europejskiej konkurencji takich marek jak np.: Ford, Opel, Seat, Renault.

tagiTagi: ,
comment 4 komentarze »

Komentarze:

 1. Brak Obamy says:

  Zupełnie nie przemawia do mnie angielski w tej reklamie – odwrót od polskiego jezyka ze niby to takie łał? Mowi szybko i dla przecietnego Polaka jest to niezrozumiale… Jak juz narrator taki madry niech cala reklame przeczyta po angielsku. 55 sec snuje marzenia po polsku a na koniec ma problemy zeby powiedziec „nowa koncepcja, nowe możliwości…” czy to takie trudne? ciekawe czemu nie po czesku…

 2. Michał Jaraczewski says:

  To nie kwestia, że ma problemy by powiedzieć. Koncerny tworzą motto marki i nie tłumaczą go później. Tak jest np.: z Peugeot – Motion & Emotion, Volkswagen – Das Auto, Opel – Wir laben Autos, itp.

 3. gosinska says:

  chciałabym zauważyć, że nowe hasło „New Thinking. New Possibilities.” czytane przez polskiego lektora sprawia, że każdemu kto zna choć trochę angielski robi się gęsia skórka! brrr… proponuję sięgnąć do słownika z możliwością odtworzenia fonetyki i przekonać się jak powinno wymawiać się – przede wszystkim – „thinking” /’θıŋkıŋ/

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum