2 lutego 2011

W Internecie pojawiły się szpiegowskie zdjęcia modelu Opel Allegra w wersji mule. Wersja mule to prototypowe auto w którym nowe podzespoły zostały zamontowane w samochodzie w celu walidacji/testów.

Na zdjęciach, które mają ponoć przedstawiać prototypową wersję modelu Allegra, każdy dopatrzy się aktualnej Corsy, skróconej o kilka centymetrów. Dla przypomnienia Opel Allegra ma być najmniejszym samochodem w gamie Opli. Samochód będzie konkurował w segmencie A między innymi z takimi modelami jak Fiat 500, Ford Ka czy zapowiadany Volkswagen Up!.

Opel Allegra

Dzięki przejęciu technologii i części stosowanych w obecnej Corsie, Opel Allegra ma być tanim miejskim samochodem, którego cena nie powinna przekroczyć ceny około 30 tys. złotych.

Allegra jest niepotwierdzoną nazwę nowego malucha z garażu Opla. Na razie projekt w obecnej fazie określany jest mianem Opel Junior. Przedstawiciele niemieckiego koncernu potwierdzili, że Allegra będzie oferowana również w wersji z napędem elektrycznym.

Opel Allegra

Opel Allegra

Opel Allegra

Samochód będzie produkowany w niemieckiej fabryce Opla w Eisenach. Rozpoczęcie produkcji planowane jest w przyszłym roku, a samochód powinien pojawić się w salonach dealerów Opla gdzieś na przełomie 2012/2013.

tagiTagi: , , , ,
comment 2 komentarze »

Komentarze:

  1. karol says:

    Miejski samochód powinien być nie tylko krótszy od Corsy D (ma 399 cm) ale też węższy. Każda następna Corsa jest o kilkanaście cm dłuższa i kilka cm szersza od poprzedniej. Optymalnie miejski pojazd powinien być zbliżony do Corsy B, 360×160, tylko nieco wyższy.

  2. Michał Jaraczewski says:

    Czyli taka Agila A? 😉

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum