13 września 2010

Wczoraj uczestniczyłem w nietypowej dość imprezie o której dość głośno było w mediach i to nie tylko tych internetowych. Parada Volvo to pomysł który zrodził się 5 miesięcy temu na forum użytkowników samochodu Volvo. Ideą pomysłu było ustanowienie rekordu Guinessa w najdłuższym przejeździe samochodów Volvo. Do realizacji pomysłów forumowiczów włączył się aktywnie Autoryzowany Dealer Volvo firma Auto-Boss posiadający salony Volvo w Bielsku-Białej oraz Chorzowie. Impreza też nie odbyłaby się bez z zaangażowania władz Chorzowa i Katowic, które zgodziły się wyłączyć z ruchu na czas trwania parady DTŚ oraz rondo w Katowicach.

Parada Volvo - 12 września 2010

Ustanowienie rekordu Guinnessa obserwowała arbiter Tarika Vara, która w czasie parady poruszała się wzdłuż kolumny samochodów, czerwonym Volvo C70 😉

Parada Volvo - 12 września 2010

Start imprezy rozpoczął się kilka minut po 11:00, korzystając z zaproszenia ze strony Auto-Boss miałem możliwość wzięcia udziału w paradzie jadać na czele parady (4-ty samochód) w nowym Volvo S60.

Parada Volvo - 12 września 2010

Prócz nowych S60-tek które otwierały paradę w ciągu samochodów znalazły się też historyczne modele np.: Volvo Amazon z 1966 roku oraz Volvo 144 z 1972 r. Jechały też ciągniki siodłowe Volvo oraz wozy straży pożarnej, oczywiście marki Volvo 😉

Przy katowickim spodku odbyło się podsumowanie imprezy.  Ze startujących ponad 800 samochodów Volvo w finalnym liczeniu zostało zaliczonych 570 i taki też jest ustanowiony rekord.

Parada Volvo - 12 września 2010

Podsumowując super impreza i bardzo fajny pomysł na promocję marki równolegle ze zlotem forumowiczów i miłośników szwedzkiej marki, którzy przybyli także spoza naszego kraju, m.in.: z Czech, Szwecji, Norwegii, Niemiec i Austrii. Ciekawe czy pasjonaci innej marki w najbliższym czasie powielą ten pomysł.

Parada Volvo - 12 września 2010

Jest jeszcze jedna ciekawostka, podczas rajdu na którym było ponad 800 samochodów, nie zobaczyłem ani jednego przykładu tzw. „wiejskiego tuningu”. Czyżby oznaczało to, że pasjonaci i właściele Volvo mają dobry gusty, czy może Volvo jest tak dobre, że nie trzeba go tuningować? Od taka mała zagwostka … 😉

Parada Volvo - 12 września 2010

Parada Volvo - 12 września 2010

AKTUALIZACJA: do udziału w rajdzie zarejestrowało się za pomocą formularza ponad 812 właścicieli marki Volvo. Natomiast w paradzie uczestniczyło 570 samochodów i wszystkie były zliczone w ustanowieniu rekordu Guinessa.

tagiTagi: , ,
comment 9 komentarzy »

Komentarze:

 1. rafiej says:

  Też tam byłem ,co prawda byłem S60 trochę starszą ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć że to super impreza i opłacało się przejechać blisko 400 km aby tam być.Jeśli chodzi o tuning volvo to nie ma tam zbytnio co tuningować. Volvo ma swoją duszę i jest piękne.Pozdrawiam.

 2. Michał Jaraczewski says:

  @rafiej: to kiedy kolejny rekord? skąd przyjechałeś?

 3. rafiej says:

  Okolice Poznania :P.Będzie na pewno kolejne bicie rekordu,może swojego a może nie.To kwestia czasu 🙂

 4. Michał Jaraczewski says:

  @rafiej: to z Poznania sporo miałeś kilometrów 😉

 5. fanvolvo_pl says:

  Z tego co wiem to nie było nas ponad 800 aut tylko właśnie 570 zaliczonych. Liczba 800 to liczba zarejestrowanych chętnych na stronie www, ale nie wszyscy dojechali i stawili się w Chorzowie.

  Impreza super – warto było być Grupowym 🙂

 6. Michał Jaraczewski says:

  @fanvolvo_pl: grupowi odwalili kawał dobrej roboty, więc chylę czoła. Co do ilości samochodów możesz mieć rację.

  BTW: zerknąłem na Twoją stronkę, widzę podobne pasje i podobne zainteresowania 😉 Pozdrawiam i zapraszam do częstszych wizyt na AutomotiveBlog 😉 Już za niedługo relacja z testu nowej S60 😉

 7. fanvolvo_pl says:

  Dzięki 🙂

  Już sobie wrzuciłem w ulubione więc będę tu wpadał 😉

  A ja jutro mam jazdę próbną nową S60 :-)))

 8. Michał Jaraczewski says:

  @fanvolvo_pl: podziel się wrażeniami.

 9. Karola says:

  Fajnie, że u nas też coś się dzieje. Jakbym miała Volvo to też bym tam pojechała:)

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum