27 kwietnia 2010

Podczas targów motoryzacyjnych Auto China 2010, Chevrolet zaprezentował publiczności koncepcyjny model Chevrolet Volt MPV5, który jest niczym innym jak elektrycznym Chevroletem Orlando. Chevrolet Volt MPV5 zbudowany jest na platformie Global Delta, tej samej która wykorzystywana jest w modelach Chevrolet Volt, Chevrolet Cruze, Opel Ampera oraz Opel Astra IV. Warto dodać, że nowy Opel Zafira 3-ciej generacji będzie również zbudowany na platformie Global Delta. Można więc spodziewać się, że niektóre rozwiązania z Chevroleta Orlando / Chevroleta Volt MPV5 zostaną zaimplementowane w nowej Zafirze, której można spodziewać się najprawdopodobniej w 2012 r.

Chevrolet Volt MPV 5

Wracając jednak do koncepcyjnego modelu Chevrolet Volt MPV5, to nie sposób zauważyć podobieństw do bratniego modelu Chevrolet Volt, który będzie miał swój debiut w Chinach w 2011 r. Chevrolet Volt MPV5 współdzieli jednostkę napędową Voltec, wykorzystaną w modelu Volt. Bateria o pojemności 16 kWh będzie w stanie przewieźć 5-ciu pasażerów Volta MPV5 na odległość 51.5 km. W momencie wyczerpania się baterii, uruchomiony zostanie automatycznie silnik spalinowy, którego jedyną funkcją będzie doładowanie wyczerpanej baterii.

Chevrolet Volt MPV 5

Czy można spodziewać się elektrycznej Zafiry w Europie? Tego na razie nie wiadomo, ale patrząc na działania koncernu GM to wydaje mi się, że jeśli do seryjnej produkcji wejdzie elektryczny Chevrolet Orlando to pewnie i też Opel wprowadzi do swojego port folio elektryczną Zafirę.

Chevrolet Volt MPV 5

Oczami wyobraźni już widzę te elektryczne Zafiry na polskim rynku, zaparkowane wśród zatłoczonych parkingów naszych blokowisk i pajęczarską sieć przedłużaczy wypuszczonych z mieszkań na 8-smym piętrze służących do doładowania akumulatorów elektrycznej Zafiry 😉

Chevrolet Volt MPV 5

Źródło: gm-volt.com

tagiTagi: , , , , , , , ,
comment 2 komentarze »

Komentarze:

  1. rafal says:

    to najladniejszy samochud po takumie cus pieknego

  2. Sep says:

    Wspaniały model. Ach, tak bardzo chciałbym go mieć.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum