19 kwietnia 2010

Czyżby Opel najtrudniejsze czasy miał już za sobą? Wiele na to wskazuje, na rynkach Europy Zachodniej dość dobrze sprzedaje się Opel Insignia. Fabryka w Ruesselsheim produkuje w ciągu doby w systemie 2 zmianowym łącznie 800 samochodów, co daje wynik 50 samochodów na godzinę (50 Jobs Per Hour). W Ruesselsheim produkowane są obecnie dwa modele: Opel Insignia, który trafia na rynek europejski i siostrzany model Buick Regal przeznaczony na rynek amerykański. Na ulicach polskich miast widzę coraz więcej Insigni, szczerze mówiąc jest więcej Insigini niżeli Zafiry B.

Opel Insignia

Ale nie tylko w niemieckim Oplu się cieszą, w Polsce co prawda Opel nie bije rekordów sprzedaży, ale Opel Astra IV wzbudza coraz to większe zainteresowanie klientów i w związku z dużym zapotrzebowaniem rynku na ten model, fabryka Opla w Gliwicach już od 10 maja 2010 r. wystartuje z 3-cią zmianą co może dać również blisko 800 samochodów dziennie. Obecnie z linii produkcyjnej gliwickiej fabryki zjeżdża blisko 40 samochodów na godzinę, ale zapewne nowa trzecia zmiana nie będzie w stanie osiągnąć tego wyniku. Cieszą natomiast dodatkowe miejsca pracy i obniżająca się stopa bezrobocia w regionie.

Opel Astra IV

Opel chwali się natomiast nie tylko wzrostem produkcji w fabryce w Gliwicach oraz w Ruesselsheim ale też i nagrodami. Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz przyznało firmie Opel nagrodę „Genius 2010” za poprawiający bezpieczeństwo, nowy innowacyjny system oświetlenia drogi AFL+. System AFL+ stosowany w nowych modelach Opla, zapewnia kierowcy optymalną widoczność dzięki 9-ciu funkcjom automatycznej regulacji reflektorów.

AFL+

W ostatnim czasie Opel wprowadził na rynek naprawdę świetne modele, Opel Insignia, Opel Astra IV, w niedługim czasie w ofercie pojawi się nowy Opel Meriva, a nieco później do oferty dołączy też Opel Astra IV w wersji kombi oraz trzydrzwiowej. Z oferty Opla w Polsce wyleciała już Astra II Classic, która była w sprzedaży dość długo. Teraz miejsce Astry II, zajął Opel Astra III, który zyskał przy tym przydomek Classic i dodatkowo trochę bardziej korzystną ofertę.

Opel Astra III Classic

Tak się zastanawiam czy Opel najgorsze czasy ma już za sobą? Wzrost produkcji jest spowodowany wzrostem zamówień, wygląda na to że kryzys się kończy, a rozwód z szwedzkim Saabem wyszedł chyba Oplowi na dobre.

Opel Meriva II

tagiTagi: , , , , , , ,
comment 1 komentarz »

Komentarze:

  1. EWEILNA says:

    OOLKMMAJZ @

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum