9 marca 2010

Premier u nas co niemiara, niestety sprzedaż samochodów w Polsce lekko kuleje, by nie powiedzieć, że bardzo. W lutym sprzedano w Polsce jedynie 24 401 samochodów, co jest wynikiem o 19.2 % (-5 798) gorszym niż w lutym 2009. 24 401 egzemplarze to bardzo kiepski wynik, czyżby kryzys się jeszcze nie skończył? A może ceny samochodów za wysokie? Na 1 miejscu w lutym 2010 wciąż Skoda.

Dziś zauważyłem reklamę zapraszającą na dni otwarte Citroena. Nowy Citroen C3 zadebiutuje u polskich dealerów już w najbliższy weekend 12-14 marca.

Poniżej prezentuje więc dwie reklamy (wersja 30-sekundowa i 1 minutowa, w Polsce emitowana jest ta krótsza), niestety znowu wersja angielska, bo polskiej niet.

Nowy Citroen C3 wygląda o dużo lepiej niż poprzednik. Z przodu duże logo na masce, ciekawy kształt reflektorów i obwódka chromowa wokół grilla. Z boku ładne chromowe obramowania szyb i chromowane klamki, a z tyłu chromowana belka na dolnej linii klapy bagażnika. Środek wygląda równie ładnie i nieco awangardowo. W środku też nie brakło chromu, co prawda nie wiem czy na całej szerokości kokpitu to wstawka chromowana czy też tworzywo, które tylko ma przypominać chrom, ale wygląda ładnie. Interesująco i nietypowo wygląda też kierownica, która w dolnej strefie jest płaska.

Z zewnątrz najbardziej uwagę przyciąga panoramiczna szyba, która kończy się w połowie dystansu między słupkiem A oraz B. Ceny zaczynają się od 42 400 zł niestety za ta kwotę nowy Citroen C3 będzie wyposażony w dość słaby silnik benzynowy o pojemności 1.1l i mocy jedynie 60 KM. Ale już za 43 900 zł można kupić nowego C3 z mocniejszym silnikiem benzynowym 1.4l 75 KM, niestety wciąż bez klimatyzacji.

Z racji organizowanych w najbliższy weekend dni otwartych, Citroen dla odwiedzających zorganizował konkurs, w którym główną nagrodą jest właśnie nowy Citroen C3.

Czytelników bardziej zainteresowanych tym modelem odsyłam na oficjalną stronę Citroena C3.

tagiTagi: ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum