29 stycznia 2010

Zostało już nieco ponad półtora tygodnia aby zgłosić się do wyścigu Eco Cup organizowanego przez firmę Peugeot. Wyścigowi poświęciłem już kilka wcześniejszych postów, ale dla tych którzy być może są tu po raz pierwszy i nie słyszeli wcześniej o tej imprezie pokrótce przypomnę o co chodzi:

  • wyścig na trasie 1000 km z Paryża (rozpoczęcie 28 lutego) do Genewy (1 marca)
  • czas na pokonanie dystansu od minimum 30 do maksymalnie 36 godzin
  • z każdego kraju startują 4 drużyny, łącznie 18 drużyn
  • drużyny startują w 4 grupach podzielonych na modele samochodów jaki będą jechać w rajdzie: Peugeot: 207 HDi 90KM, 308 HDi FAP 110KM, 3008 HDi FAP 110KM i 5008 HDi FAP 110KM
  • cel wyścigu pokonać trasę zużywając jak najmniej paliwa
  • nagrodą w każdej kategorii jest samochód marki Peugeot, takim jakim pokonywało się trasę rajdu
  • całość kosztów wyścigu przejazd do Paryża, wyżywienie, hotele, powrót, etc. pokrywa Peugeot

Tak myślę, że w paru punktach to garść najważniejszych informacji opisujących cel i zasady rajdu Eco Cup, jednak tak naprawę jak w każdym rajdzie liczą się umiejętności. W odróżnieniu od wielu sportowych rajdów tutaj nie będzie premii, odcinków specjalnych i tym podobnych. W czasie rajdu kierowcy sprawdzą swoje umiejętności pod względem techniki i umiejętności ekonomicznego stylu jazdy.

Wypełniając zgłoszenie konkursowe trzeba właśnie udzielić w maksymalnie 140-stu znakach odpowiedzi na pytanie „Kogo według Ciebie można nazwać eko – kierowcą”. Udzielone odpowiedzi zostaną ocenione przez jury i na ich podstawie zostanie wyłoniona 4 kandydatów z Polski. Każdy kandydat będzie mógł zabrać ze sobą pilota.

Peugeot Eco Cup

Dla wyłonionej czwórki, w dniu 20 lutego odbędzie się szkolenie z technik ekojazdy, które Peugeot przeprowadzi w Nowym Mieście nad Pilicą. Koszty związane z dojazdem uczestników na miejsce szkolenia również pokryje organizator konkursu.

Dziś prezentuje 3 filmy z poradami pozwalającymi oszczędzić paliwo podczas jazdy.

Dla miłośników facebook’u krótka informacja na koniec. Powstał fan page Peugeot Eco Cup, osobom zainteresowanym rajdem polecam dodać go do obserwowanych, a czytelnikom tego bloga polecam automotiveblogowy fan page 😉

tagiTagi: , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum