22 stycznia 2010

Dwa dni temu pisałem o tym czym jest eco-driving oraz o pomyśle Peugeota na eco wyścig. Dziś trochę więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia.

Celem rajdu Peugeot Eco Cup będzie przejechanie 1000 km z Paryża do Genewy zużywając przy tym jak najmniej paliwa i jadąc oczywiście zgodnie z przepisami. W rajdzie będą uczestniczyć 72 załogi z 18-stu europejskich krajów.

Każdy kraj będzie reprezentowany przez 4 załogi, które będą jechały 4 różnymi samochodami marki Peugeot:

Peugeot 207 HDi 90KM

Peugeot 207

Peugeot 308 HDi FAP 110KM

Peugeot 308

Peugeot 3008 HDi FAP 110KM

Peugeot 3008

Peugeot 5008 HDi FAP 110KM

Peugeot 5008

Liczącą 1000 kilometrów trasę rajdu z Francji do Szwajcarii uczestnicy będą musieli pokonać w czasie nie mniej niż 30 i nie więcej niż 36 godzin. Rajd rozpocznie się 28 lutego w Paryżu, samochody zostaną zatankowane maksymalną ilością paliwa, a następnie zawór wlewu paliwa zostanie zaplombowany. By zrównoważyć różnice w masie, samochody zostaną odpowiednio dociążone tak aby wszystkie drużyny startujące w danej kategorii miały równe szanse. Wyścig zakończy się 1 marca w Genewie, gdzie komisja sprawdzi ilość zużytego paliwa, następnie 2 marca podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie na stoisku marki Peugeot zostaną ogłoszone wyniki. Najlepsi kierowcy w danej kategorii zostaną nagrodzeni fabrycznie nowym samochodem, odpowiadającym modelowi którym poruszali się podczas rajdu, z tą różnicą że nagrodami będą samochody z silnikiem benzynowym.

Peugeot Eco Cup 2010

Osoby posiadające prawo jazdy kategorii B i chcący wziąć udział w rajdzie Peugeot Eco Cup muszą zgłosić swoją kandydaturę na stronie http://www.ecocup.peugeot.com 10 lutego. W ramach rejestracji konieczny będzie wybór samochodu/kategorii oraz udzielnie odpowiedzi (max. 140 znaków) na pytanie:

„Kogo, według Ciebie, można nazwać dobrym eco-kierowcą?”

Odpowiedź będzie musiała być zapewne dość oryginalna i nietypowa, gdyż na jej podstawie zostaną wytypowane osoby, które będą uczestniczyć w rajdzie.

Organizując rajd Peugeot Eco Cup, francuski koncern chce promować odpowiedzialną ekologicznie postawę podczas jazdy samochodem oraz pokazać kierowcom korzyści wynikające z ekologicznego stylu jazdy.

tagiTagi: , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum