15 stycznia 2010

W salonach Opla za niedługo pojawi się Corsa D MY10.5 w której wprowadzono modyfikacje zawieszenia co poprawiło dynamikę jazdy oraz komfort prowadzenia. Silniki oferują lepsze osiągi, a mniejsze zużycie paliwa i emisję CO2. Teraz dodatkowo w ofercie pojawi się limitowana edycja modelu jakim jest Opel Corsa Color Race w wersji trzydrzwiowej. Projektanci z Opla pamiętali o samochodach będących w ofercie kilkadziesiąt lat temu. Wtedy sportowe modele budziły zachwyt i pożądanie wśród młodych kierowców. Teraz niemiecki koncern motoryzacyjny chce nawiązać do przeszłości i historii marki poprzez usportowienie Corsy, która jest modelem pasującym idealnie dla młodych ludzi.

Opel Corsa Color Race

Nowy Opel Corsa Color Race to specjalna wersja zainspirowana modelem Opel Raylle Kadett B Sprint z  początku lat 70-siątych. Zmodyfikowana Corsa oferowana będzie w 3 różnych wersjach kolorystycznych: żółty Sunny Melon, biała Casablanca oraz czerwona Magma.

Corsa Color Race wyróżnia się czarnym pasem biegnącym wzdłuż samochodu od przedniego grilla po tylną klapę bagażnika z szachownicą w stylu flagi wyścigowej w kontrastowym kolorze umieszczonej na tylnej klapie, masce oraz po bokach samochodu w okolicach progu.

Opel Corsa Color Race

W środku też stylistyczne zmiany w postaci nowych obwódek wylotów powietrzna na desce rozdzielczej, żółtych szwów na kierownicy oraz w poszyciach siedzeń. Dodatkowo pojawiły się 17-sto calowe felgi aluminiowe i panoramiczny dach.

Opel Corsa Color Race

Opel Corsa Color Race napędza będzie tymi zmodyfikowanymi jednostkami napędowymi z wersji MY10.5. Mamy więc silnik benzynowy o pojemności 1.4 l i mocy 87 KM lub 100 KM. Mamy też silnik diesla 1.7 CDTI o mocy 130 KM spalający średnio 4.5 litra oleju napędowego na 100 km.

Opel Corsa Color Race

Opel Corsa Color Race

Jako dodatki do wersji Color Race będzie można wybrać między innymi przednie reflektory z opcją AFL i podgrzewaną kierownicę, która jest dość fajnym gadżetem zwłaszcza z mroźne zimowe dni.

Ceny Corsy w wersji Color Race zaczynają się u naszych niemieckich sąsiadów od 15 560 Euro, co po przeliczeniu na złotówki daję kwotę w okolicach wynosi około 63 500 zł.

Opel Corsa Color Race

Na pierwszy rzut oka samochód przypomina mi trochę model Opel Astra III w wersji Nurburgring.

Opel Astra Nurburing

Zmiany zastosowane przez Opla w Corsie D znowu utwierdzają mnie w przekonaniu, że tuning nie musi być wiejski 😉

Źródło: media.gm.com

tagiTagi: , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum