11 grudnia 2009

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa wszystkie samochody produkowane w Unii Europejskiej będą musiały być wyposażone od 24 lutego 2011 roku w funkcję Break Assist – asystent siły hamowania. Zadaniem systemu BA jest zwiększenie siły hamowania w przypadku nagłego naciśnięcia pedału hamulca.

Począwszy natomiast od listopada 2014 r., wszystkie produkowane samochody będą musiały być wyposażone w system Electronic Stability Program – elektroniczny system stabilności pojazdu.

W 2015 roku wejdzie w życie obowiązek stosowania w samochodach systemu ostrzegającego o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu. Jestem ciekaw działania tego system w Polsce. Taki system pod nazwą Opel Eye stosowany już jest w Oplu w modelach Insignia oraz w nowym Oplu Astra IV.
Opel Eye to system monitorujący znaki oraz informujący kierowcę o przypadkowo opuszczonym pasie. Wiem, że o ile w Niemczech funkcja Opel Eye działa bez zarzutu, to w Polsce są z tym problemy. Głównym powodem nie do końca prawidłowego działania systemu Opel Eye na polskich drogach jest słaba jakość poziomego oznaczenia dróg.

tagiTagi:
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum