24 listopada 2009

W dniu dzisiejszym General Motors ogłosił, że jednak nie dojdzie do sprzedaży szwedzkiej marki SAAB. W tym przypadku decyzja nie jest spowodowana chęcią zatrzymania marki SAAB przez GM, ale powodem decyzji jest rezygnacja Koengisegg’a z zakupu SAABa.
Wydaje się więc, że to podobny scenariusz jak to miało miejsce z marką Saturn, której zakupieniem początkowo zainteresowany był koncern Penske, który jednak wycofał swoją ofertę.
Szef General Motors Fritz Henderson wyraził dziś swoje rozczarowanie decyzją firmy Koenigsegg. Teraz GM musi ocenić bieżącą sytuację i w następnym tygodniu zamierza przedstawić plan dalszych działań.

Teraz GM napewno ma ciężki orzech do zgryzienia. Kilka tygodni temu GM podjął decyzję o zatrzymaniu marki Opel, ale moim zdaniem ta decyzja była poprzedzona dużym poziomem prawdopodobieństwa, że GM Europe będzie w przyszłości przynosił dochody głównie z działalności Opla i równolegle sporo zaoszczędzi z powodu sprzedania SAABa. Celowo napisałem, że sporo zaoszczędzić bo o dochodzie/zysku ze sprzedaży marki SAAB raczej nikt nie mówił i to zawsze dla mnie było trochę zawiłe.

Na koniec jako ciekawostkę podam, że w dniu dzisiejszym GM spłacił część kredyt pomostowego, jaki rząd Niemiec udzielił Oplowi.

tagiTagi: , , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum