20 marca 2015

Share Week to inicjatywa, za którą stoi Andrzej Tuchoolski, autor bloga jestkultura.pl. Całą ideę porównałbym to BlogDay, który przypada na 31 sierpnia.

Pomysł Andrzeja, to polecenie na blogu trzech innych blogów, celem pokazania swoim czytelnikom kogo się czyta, kogo się lubi.

Pomyślałem, że to ciekawa inicjatywa (w sumie to już czwarta edycja) do której warto dołączyć.

Share Week 2015

Wrzucam więc poniżej swoje typy:

1) Niebezpiecznik

Na niebezpiecznika zaglądam dość często, to fajny blog o bezpieczeństwie IT. Czemu na niego zaglądam? Ano głównie z tego powodu, że w roku 2000 musiałem podjąć decyzję, czy iść na studia związane z IT, czy wybrać kierunek związany z mechaniką. Wybrałem mechanikę i dziś od prawie 10-ciu lat związany jestem z moto branżą, jednak świat IT ciągle bliski jest mojemu sercu. Stąd też zainteresowanie właśnie taką tematyką. Co ciekawe, to sposób w jaki niebezpiecznik przedstawia informację. Zapewniam, że nie trzeba mieć mgr inż. z informatyki by zrozumieć wpisy. Są lekkie i przyjemne i jasne dla czytelnika, stąd też namawiam Was do odwiedzin tego bloga.

2) Subiektywnie o finansach

Tego bloga odwiedzam kilka razy w miesiącu i bardzo lubię sposób w jaki Maciej Samcik pisze o bankach, funduszach inwestycyjnych i innych zagadnieniach finansowych. Wiadomo, banki najczęściej podtykają klientowi regulaminy, zasady, itp. które napisane bankowym bełkotem często są niezrozumiałe dla Kowalskiego. Maciej tłumaczy wszystkie z języka bankowego na łopatologiczny prosty chłopski język. Poza tym zapytany o coś na facebooku często służy radą i pomocą.

3) Michał Górecki

Postać zapewne znana wielu osobom śledzącym polski światek socialmediowy. Jednak dla tych z Was którzy nie znają Michała, to przybliżę w skrócie tą osobę: bloger, maż, ojciec, współwłaściciel koszulkowo.com, człowiek orkiestra którego pełno w sieci. Podoba mi się styl w jakim Michał pisze i różnorodność tematów, które porusza na swoim blogu. Dodatkowo cenię go jako młodego przedsiębiorcę, który kilka lat temu zdecydował o wylogowaniu się z korpo i skupieniu się na własnym biznesie. Osoba Michała, motywuje mnie w pewnym stopniu również do aktywności socialmediowej, będąca dla mnie odskocznią od mojej szarej i zwykłej GM-owej korpo rzeczywistości.

To tyle, wybór trzech blogów był trudny i wrzuciłbym tu nieco więcej linków do blogów, na które dość często zaglądam, jednak formuła Share Week’u taka, a nie inna 😉 Jednak jeśli Ty drogi czytelniku masz jakiś swoje ulubione blogi, które chciałbyś mi polecić, to zostaw link w komentarzu.

tagiTagi:
comment 7 komentarzy »

Komentarze:

 1. Natlka Kuć says:

  Blogerzy powinni ze sobą współpracować, zwłaszcza gdy tematyka ich wpisów jest do siebie podobna. Razem można dojść do ciekawych spostrzeżeń 😉

 2. Dokładnie tak jak mówisz Natalko. Nawet jeśli piszemy o tych samych sprawach, warto odnieść sie do bloga na którym poruszono ten sam temat. Wcale nie grozi to odejściem czytelnika, jeśli takiemu spodoba się treść/styl tego drugiego to tym bardziej zaplusuje mu nasz blog, bo to dzięki nam tam trafił i będzie śledzić nasze wpisy z większą uwagą, czy aby nie podrzucimy mu kolejnego ciekawego adresu.

 3. Marta says:

  Twoje teksty są naprawdę pelne wdzieku, dostojności oraz co najwazniejsze pasji, która jest wyczuwalna już od pierwszych slow kazdego Twojego wpisu 🙂 A wieczorem można zapomniec o wszystkich problemach, tak choc na chwile i wczytac się w cos, co jest naprawdę dobre 🙂 Wiem co mowie 😀 Pozdrawiam 🙂

 4. Bardzo fajne wpisy robisz!

 5. Dawid says:

  Fajna inicjatywa. Subiektywnie o finansach sam często odwiedzam, bo chyba nigdzie nie znajdzie się tyle niuansów ze świata pieniędzy nić własnie na tym blogu.

 6. Fastbus says:

  Subiektywnie o finansach i niebezpiecznika znam od dawna to wchodzę i śledzę poczynania ale np jeśli chodzi o tego Michała to pierwsze syłsze ale na pewno zainteresuje się blogiem.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum