11 grudnia 2014

W sumie to ten wpis powinienem zatytułować reklama pierdołowata vs reklam na poziomie. Jednak aby nie było nie jasności, to w tytule zostaje przywołana reklama marki Lexus, gdyż to do niej będę się odnosić jako do reklamy godnej naśladowania.

Lubię reklamy Lexusa za ich styl. Marka Lexus jakoś nie jest bliska mojemu sercu, ale za każdym razem gdy widzę reklamy marki Lexus to coś googluje, szukam informacji o reklamowym modelu. Więc można powiedzieć, że w sumie reklama trafia do mnie jako do widza, gdyż przyciąga moją uwagę i sprawia, że poszerzam swoją wiedzę o marce.

Generalnie jeśli byłaby to reklama jakiegoś modelu to uważałbym te wszystkie obrazy, które się pojawiają za mocno naciągane. W reklamie auta chce widzieć auto, a nie jakieś pierdołowate obrazki. Pamiętacie tą reklamę Chevroleta Cruze kombi? To właśnie była pierdołowata reklama. Natomiast reklama Lexusa pokazuje jego świat i tu w pełni rozumiem te wszystkie odwołania.

Kolejna reklama, która ostatnio mnie irytuje to reklama marki Hyundai. Podaje ją tu jako kontrast dla reklamy Lexusa.

Te wszystkie przywołane tu obrazy zorza, kontrabas, port jachtowy… jak to wszystko oglądam i jeszcze słucham narracji to zastanawiam się o co kaman. To wszystko pasuje jak pięść do nosa.

tagiTagi: , ,
comment 12 komentarzy »

Komentarze:

 1. Herandic says:

  Witam 🙂 to może i ja podzielę się dosyć ciekawą reklamą która ostatnio mnie zachwyciła. Jest to reklama Hondy type R. Dla ludzi którzy nie zrozumieli, spróbujcie podczas filmu naciskać literkę „R” https://www.youtube.com/user/HondaVideo?x=pl Nigdy czegoś takiego wcześniej nie widziałem 🙂 Pozdrawiam

 2. chomikowa says:

  cóż… reklama lexusa ma wszystko, co powinna mieć reklama samochodu dla faceta- seksowną kobietę, pięknie brzmiący silnik (samochodu rzecz jasna 😉 ) i dobrą muzykę.
  A jeśli chodzi o reklamę Hondy z komentarza powyżej, to również jestem zauroczona 🙂
  Pozdrawiam.

 3. tynki poznań says:

  Moim zdaniem i tak najlepsza reklama motoryzacyjna jest reklama Golfa w której auto sprzedaje babcia….

 4. Ekarent says:

  Lexus ma wspaniałe reklamy, są bardzo spójne z jego wizerunkiem – mega maszyny 🙂

 5. Dawid says:

  Pomysł na reklamę Lexus zawsze ma dobry 🙂

 6. N-Luk says:

  Lexus jakoś niespecjalnie podobał mi się do czasów ukazania LFA, jednak nie można im zarzucić jednego – że nie potrafią zrobić reklamy 🙂

 7. Michał Jaraczewski says:

  Reklma VW Golfa i babci to był bardziej viral niż typowo komercyjna reklama telewizyjna.

 8. pati kokoszka says:

  temat trochę z innej beczki, ale polecam: niesłuszne mandaty 🙂

  http://dobrymechanik.pl/artykuly/czytaj/336/porady/kiedy-mandat-jest-niesluszny/

 9. Nie mniej jednak uważam ze reklama golfa była świetna sprawą. Ostatnimi czasy też Citroen mocno się reklamuje z C4 Cactusem…

 10. Michał Jaraczewski says:

  Widziałem reklamę C4 Cactusa ale jakoś nie zapadła mi zbytnio w pamięci.

 11. MM LIMOs says:

  Reklama jest taka jaka jej grupa docelowa. Wiadomo jaką marką jest Lexus i w kogo celują. Każdy dostosowuje reklamę do swoich odbiorców.

 12. Norbert says:

  piękne auta

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum