11 września 2014

Siedzę dziś sobie spokojnie na korpo szkoleniu z SPC/MSA. Pan z AGH w ciekawy sposób mówi o praktycznym podejściu do tematów statystyki, a tu na raz kaboom. Korpo maile zaczynają krążyć i pojawia się w nich dość enigmatyczna informacja o nowym modelu. Już sama nazwa zmroziła mi lekko krew w żyłach… Opel Karl. Czyli wydaje się, że w wymyślaniu uroczych nazw na Adamie nie skończyliśmy 😉

Opel Karl będzie pięciodrzwiowym modelem, który pojawi się w ofercie dealerów latem 2015 roku. Zgodnie z zapowiedzią ma to być mały miejski samochód, który wypełni lukę pomiędzy Adamem i Corsą. Nasza dyrektor ds. marketingu Tina Müller powiedziała, że to krótka i chwytliwa nazwa, która idealnie oddaje wartości marki Opel: niemiecki charakter, emocje i przystępność.

Opel Karl

Cieszę się, że skończyło się na nazwie Karl, mogłoby być przecież gorzej: Uwe, Achim, Rudolf albo Adolf. A tak na poważnie, to imię Karl odnosi się o najstarszego syna Adam Opla.

Na rynku angielskim, ten mały miejski samochód ma być oferowany pod nazwą Vauxhall Viva. I tu ciekawostka, w swojej historii Vauxhall miał już model o takiej nazwie. Był to rodzinny mały samochód, który produkowany był w latach 1966 – 1970.

Model Karl według mnie będzie klonem Chevroleta Sparka i zastąpi zapewne Opla Agile drugiej generacji, która produkowana jest już od 2008 roku i w przyszłym roku stuknie jej już 7 lat. Opel Karl pozycjonowany będzie za pewne na równi z takimi modelami jak VW up!, Hyundai i10 czy Fiat Panda. Jego cena ma wynosić około 10 000 Euro.

Po wprowadzeniu modelu Karl do oferty Opla w przyszłym roku, będzie to wyjątkowy okres w którym marka Opel będzie miała największe w swojej historii portfolio samochodów w segmencie small i mini.

tagiTagi: ,
comment 4 komentarze »

Komentarze:

 1. i love classic cars.. says:

  Nie wiem czy czytujesz złomnik ale ktoś tam kiedyś przytomnie stwierdził, że szybciej to się skojarzy z czymś innym. Tu chciałbym przytoczyć komentarz jednego z czytelników tamtego bloga. Nie pamiętam kogo ale myślę, że się nie pogniewa. A szło to tak „Słuchaj stary, nie uwierzysz jaki dziś widziałem wypadek na mieście. Karl wjechał w dupę Adamowi 🙂 ”
  O ! A nie te marketingowe bełty za 5zł. Pozdrawiam.

 2. Michał Jaraczewski says:

  Na Złomnika zaglądam od czasu do czasu 😉
  Cóż Opel ostatnio ma średnią smykałkę do nazwewnictwa nowych modeli, no ale z raportów działu marketingu wynika, że jest OK 😉

 3. PABLO says:

  powiedzcie gdzie ten „Karl” ma byc produkowany? OPEL Eisenach?

 4. Michał Jaraczewski says:

  W Eisenach jest produkowany tylko Adam i Corsa. Karl przyjedzie do Europy 😉

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum