23 czerwca 2014

W mediach taśmy, w redakcjach kontrole i próby odebrania laptopa, rząd się sypie, a mimo to jednak coś pozytywnego się stało. Dodałbym, że bardzo pozytywnego ale oceniam to generalnie na trzy plus. Dlaczego tak nisko… głównie dlatego, że to co się stało powinno być zrobione już dobrych parę lat temu, więc porównując do czas szkolnych to tak trochę jakby z zadaniem domowym zadanym w październiku z terminem na za tydzień, przyjść w maju.

Ową pozytywną rzeczą, którą oceniam co najwyżej na plus trzy jest witryną internetową HistoriaPojazdu.gov.pl. Wiem wiem… adres ssie, strona wygląda gorzej Fiat Multipla, ale sam formularz działa. Znaczy się działa nie do końca, bo po wpisaniu danych mojego poczciwego Focusa, wyszło, że brak danych o aktualnym przeglądzie technicznym. Ten plus przy trói to głównie za to, że strona jest też dostępna w języku angielskim.

Historia Pojazdu


Tak na koniec, myślę sobie że to dobry krok w walce z nieuczciwymi handlarzami. Unikniemy w ten sposób przekrętów i gadania typu: Panie auto od nowości w Polsce jestem pierwszym właścicielem, yyyy a Karta Pojazdu, no tak jest świeża bo gdzieś tą pierwszą zgubiłem.

Życzyłbym sobie jeszcze aby w ramach projektu CEPiK 2.0 pojawiły się też następujące dane, które gromadzone byłby podczas kontroli stanu technicznego samochodu na stacji diagnostycznej:
– przebieg samochodu
– informacja o badaniu technicznym po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego (to oznaczałoby wypadek, itp.)

Dobrze, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych realizuje ten projekt, na razie to mały krok ku wyeliminowaniu patologii jaką jest wszechobecne krętactwo handlarzy przy sprzedaży w Polsce używanego samochodu.

tagiTagi: ,
comment 9 komentarzy »

Komentarze:

 1. Ale system ten chyba się nie łączy z tymi zza granicy i nie będzie wiadomo co się działo przed sprowadzeniem, a tu może być problem…. bo większość sprowadzonych aut do Polski jest powypadkowych.

 2. LMJ says:

  Owszem, system ma tylko informację od momentu sprowadzenia auta do Polski. Ponadto w moim przypadku system „zgubił” jeden z przeglądów rejestracyjnych.

 3. kuba12 says:

  Dla wszystkich zainteresowanych motoryzacja, patrzcie jaki śmieszny filmik z udziałem Dudka. Niezła akcja, szacun dla niego, że nadal coś robi i dąży do fajnych wyników:D https://www.youtube.com/watch?v=JIQy1_Yb6iY polecam gorąco:D

 4. WASIK says:

  proponuję sprawdzić sprowadzane na http://autodna.pl

  nie za każdym razem coś mają ale mój się trafił.

 5. I teraz nagle przebiegi wzrosną do 220 000 zamiast 170 000 i będzie ogólnopolski szok, pozostanie kupować auta z zagranicy, tam się jeszcze da oczy mydlić.

 6. voyagerclub says:

  Jestem jak najbardziej za nowoczesnymi sposobami sprawdzania historii samochodów. Jest to duże ułatwienie dla kupującego. Każdy powinien być świadomy tego za co płaci.

 7. Marek says:

  Na co uważać kupując auto ze skupu? Mam na oku bardzo fajne auto ze skup aut Kielce . To mój pierwszy taki zakup. Będę wdzięczny za wskazówki.

 8. Nie wszystko jest w tym systemie co powinno być zaznaczone na czerwono, ponieważ ludzie zaczną wierzyć we wszystko co znajdą w owym programie.

 9. MARCIN says:

  Ja jestem po przeglądzie i autoholowaniu w Szczecinie, tanio wyszło, ale sam fakt , że kupiłem auto miesiąc temu i już coś nie gra. Takie systemy powinny być ogólnodostępne, żeby uniknąć oszustów i nie wydawać niepotrzebnie na naprawy…

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum