11 czerwca 2014

Zakończenie produkcji Opla Astry III NB (sedan) to w sumie nic spektakularnego, ale to właśnie dziś z linii produkcyjnej gliwickiej fabryki Opla zjechała ostatnia Astra III sedan (notchback). W sumie ten fakt uzmysłowił mi ile czasu spędziłem już pracując w Oplu. Pamiętam doskonale ten dzień gdy została ogłoszona decyzja o produkcji Astry III NB w gliwickim zakładzie. Dość mocno zapadły mi w pamięci wszystkie aktywności związane z samym uruchomieniem tego modelu. Na długo pozostaną w mojej pamięci niekończące się telekonferencje z kolegami z Brazylii, wizyty dostawców, itp.

Opel Astra III Notchback - sedan

Opel Astra III NB, to kolejny projekt który zakończył swój żywot w gliwickiej fabryce GMMP, to drugi po Zafirze B projekt, którego byłem świadkiem od początku do końca.
Kolejne projekty i czas który ucieka tak szybko jak szalona jazda niejakiego Bogusia M3-ką po ulicach Warszawy. Tak wiele się zmieniło od 2005 roku gdy zacząłem pracę w GMMP, samo GMMP mocno się zmieniło. Tylko niestety nadal podstawowe rzeczy się w mojej korpo nie zmieniają i to pomimo wydawałoby się poważnej korpo, która wielokrotnie została zdobywała przeróżne medale, nagrody, wyróżnienia.

tagiTagi: , ,
comment 7 komentarzy »

Komentarze:

 1. Trom says:

  Kruca Panie, normalnie się wzruszyłem 😉 Co tak egzystenconalnie ?

 2. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na cenę używanej astry. Może pójdą w dół.

 3. LMJ says:

  Astra z charakterystycznymi dla Opla stalówkami z wzorem, które po nałożeniu odpowiednich kołpaków mogą udawać alufelgi 😉

 4. Michał Jaraczewski says:

  @LMJ: to stalowe felgi strukturalne 😉
  @TROM: też się właśnie wzruszyłem

 5. jantarek says:

  Zobaczymy czy Opel wymyśli coś ciekawszego 😉

 6. Ok, nie lubimy staroci, ale niestety najważniejsza jest praktyka. Z dnia na dzień kończą się produkcje samochodów, które może naprawić jeszcze zwykły mechanik.

 7. Mariola says:

  MIAŁAM KIEDYŚ TAKIE AUTKO 😉

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum