11 czerwca 2014

Zakończenie produkcji Opla Astry III NB (sedan) to w sumie nic spektakularnego, ale to właśnie dziś z linii produkcyjnej gliwickiej fabryki Opla zjechała ostatnia Astra III sedan (notchback). W sumie ten fakt uzmysłowił mi ile czasu spędziłem już pracując w Oplu. Pamiętam doskonale ten dzień gdy została ogłoszona decyzja o produkcji Astry III NB w gliwickim zakładzie. Dość mocno zapadły mi w pamięci wszystkie aktywności związane z samym uruchomieniem tego modelu. Na długo pozostaną w mojej pamięci niekończące się telekonferencje z kolegami z Brazylii, wizyty dostawców, itp.

Opel Astra III Notchback - sedan

Opel Astra III NB, to kolejny projekt który zakończył swój żywot w gliwickiej fabryce GMMP, to drugi po Zafirze B projekt, którego byłem świadkiem od początku do końca.
Kolejne projekty i czas który ucieka tak szybko jak szalona jazda niejakiego Bogusia M3-ką po ulicach Warszawy. Tak wiele się zmieniło od 2005 roku gdy zacząłem pracę w GMMP, samo GMMP mocno się zmieniło. Tylko niestety nadal podstawowe rzeczy się w mojej korpo nie zmieniają i to pomimo wydawałoby się poważnej korpo, która wielokrotnie została zdobywała przeróżne medale, nagrody, wyróżnienia.

tagiTagi: , ,
comment 11 komentarzy »

Komentarze:

 1. Trom says:

  Kruca Panie, normalnie się wzruszyłem 😉 Co tak egzystenconalnie ?

 2. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na cenę używanej astry. Może pójdą w dół.

 3. LMJ says:

  Astra z charakterystycznymi dla Opla stalówkami z wzorem, które po nałożeniu odpowiednich kołpaków mogą udawać alufelgi 😉

 4. Michał Jaraczewski says:

  @LMJ: to stalowe felgi strukturalne 😉
  @TROM: też się właśnie wzruszyłem

 5. jantarek says:

  Zobaczymy czy Opel wymyśli coś ciekawszego 😉

 6. Ok, nie lubimy staroci, ale niestety najważniejsza jest praktyka. Z dnia na dzień kończą się produkcje samochodów, które może naprawić jeszcze zwykły mechanik.

 7. Mariola says:

  MIAŁAM KIEDYŚ TAKIE AUTKO 😉

 8. Tomek says:

  Te stare auta były poczciwe i fajnie się nimi jeździło ja lubię klasyki mają swój urok ten Opel to może jeszcze nie klasyk ale za 15-20 lat pewnie będzie teraz te auta to naszpikowane elektroniką że wszystko pika niby fajnie ale coraz mniej udziału człowieka w prowadzeniu pojazdu.

 9. Adam says:

  I znów kończy się pewna era. Kolejny model nie będzie już taki sam, możliwe nawet że będzie tak jak kolega wyżej napisał „naszpikowany elektroniką” która będzie prowadziła w dużym stopniu za nas. Wg mnie zmniejsza frajdę z jazdy. Przez dłuższy czas jeździłem tą astrą, auto służbowe 😀 I przyznam że tyle co ono przeszło i chodziło bez szwanku to się w głowie nie mieści. Aż się łezka w oku kręci 🙂

 10. Seti Polska says:

  A tam, dramatyzujecie. Podróże będą przynajmniej o wiele przyjemniejsze, wygodniejsze. No i bezpieczniejsze jakby nie patrzeć 😉

 11. Prymus says:

  Niech zakończą całkowicie produkcje takich tandetnych aut. Opel spadł niżej niż dacia, a to już przesada.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum