9 kwietnia 2014

Korzystając z wolnej chwili w czasie podróży służbowej postanowiłem podzielić się z Wami moimi przemyśleniami dotyczącymi akcji serwisowych. Ostatnio dość głośno jest o akcji serwisowej GM, a dziś doszła informacja o akcji ogłoszonej przez koncern Toyota.

Jestem ciekaw Waszego zdania na temat akcji serwisowych, czy uważacie że wpływają one pozytywnie czy negatywnie na wizerunek danej marki, koncernu?

tagiTagi: , , , ,
comment 4 komentarze »

Komentarze:

 1. Z jednej strony akcją serwisową koncern przyznaje się do problemów z kontrolingiem w fazie produkcji, z drugiej natomiast pokazuje profesjonalizm analizując naprawy serwisowe globalnie i umiejąc wyłapać poważne problemy. Do tego akcja serwisowa kreuje wizerunek firmy, która dba o klienta, dla której życie i zdrowie jej klientów jest ważniejsze od nakładu poniesionego na tą akcje. Oczywiście, że to tylko dobrze ukierunkowany marketing bo przecież na odszkodowania w skali globalnej wydali by więcej, ale dla przeciętnego kowalskiego oznacza to jednak profesjonalizm. Myślę, iż problemem tu nie jest zepsute auto na drodze, które takie firmy jak moja zwiozą na serwis, ale największym zyskiem tu jest uratowane życie/życia i to jest tu najważniejsze i bezcenne.

 2. Andrew says:

  Wg mnie to bardzo przemyślany ruch ze strony Toyoty.

 3. Witam,
  według mnie kontrola, koordynowanie, jak i koszty jakości są bardzo ważne. Każdy koncern wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, ale jeśli jednak już wyjdzie jakaś klapa, to jak najszybciej jej zapobiec, tak aby nie utracić klienta.
  Czysty zabieg marketingowy, dobry PR to podstawa.
  Pozdrawiam

 4. Wg. mnie, takie akcje przede wszystkim pokazują, że producent nie pozostawia swoich klientów z usterkami samych, jak to ma miejsce w przypadku innych firm, nawet nie koniecznie z tej branży. Ja oceniam tego typu akcje na plus.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum