8 kwietnia 2014

Od samego początku powstania bramek na autostradach byłem ich przeciwnikiem. Nie chodzi o to by jeździć za darmo, ale o to że bramki spowalniają ruch, a w czasie wakacji czy długich weekendów przy bramkach tworzą się wielokilometrowe korki. To co nadrobiliśmy szybką jazdą stracimy przed bramki. Gdzie tu sens? Zobacz mój komentarz w czwartym odcinku mojego moto vloga.

Jeśli dobrze pójdzie to zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Rozwoju i Infrastruktury już za kilka lat tradycyjny bramkowy system zostanie zastąpiony elektronicznym. Fajnie, duży plus, ale czemu na to wpadł ktoś dopiero teraz, a nie 3-4 lata temu gdy zaczynano budowę bramek…

tagiTagi: ,
comment 5 komentarzy »

Komentarze:

 1. adAM says:

  W naszym pięknym kraju pełno jest przykładów niewłaściwego wydawania pieniędzy. Portal internetowy dla bezdomnych za 50 milionów złotych. Co do bramek zgadzam się całkowicie w pewnych okresach podróżowanie autostradą mija się z celem bo A4 Z Wrocławia do Katowic pojedziemy 1 godzinę i 20 min, a w dwóch kolejkach spędzimy w sumie 40 minut. Firma od viatolla miała bardzo dużo wpadek, system naliczał opłaty za nieprzejechane kilometry, a dochodzenie swoich praw oznaczało walkę z wiatrakami.

 2. Wydaje mi się, że po zdjęciu bramek na autostradach będzie trudniej egzekwować płatności za przejazd. Teraz jak zapłacisz to zostaniesz wpuszczony na odcinek, ciekawe jak to będzie później rozwiązane

 3. Kat C says:

  Częściowo się z Tobą zgadzam jednak jeśli ma to wyglądać ja viatool to napawa mnie obawą co do naliczonych opłat i inwestycji jakie trzeba będzie ponieść aby brać udział w takim systemie poboru opłat. Nie chciałbym otrzymać opłaty wraz z odsetkami bo „kwit” zapodział się w systemie na 2 lata. Dzięki za podzielenie się opinią. Chętnie jeszcze tu wrócę.

 4. Katalog firm says:

  Viatoll oczywiście tak, niech usprawniają co się da. Ale tym gł…kom co stawiają bramki w poprzek autostrady to po prostu do prokuratury! W normalnym kraju, bramki są na dojazdach. Ale oczywiście trzeba „przygarnąć kasę” za postawienie w poprzek, a później za przeróbkę i zrobienie na dojazdach… Nóż się otwiera w kieszeni!

 5. Oesmotory says:

  No niestety, a na A4 budują bramki już, skończy się darmowy przejazd Kraków-Rzeszów 🙂

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum