25 marca 2014

W Polsce przywykliśmy do narzekania na dziurawe drogi. Owszem stan dróg w naszym kraju nie jest idealny, ale sporo się dzieje. Powstaje dużo nowych dróg zarówno ekspresowych jak i autostrad. Z autostradami idzie nam średnio i dodatkowo są one płatne w najgorszym schemacie bramek, ale z roku na roku po Polsce jeździ się coraz lepiej. Przykładowo pamiętam rok 2007 i podróż Gliwice – Krosno, gdzie jechało się do Krakowa, a potem starą 4-rką. Teraz A4 jadę do Tarnowa, a z Tarnowa wyremontowaną drogą na Jasło i potem do Krosna. Z roku na rok coraz lepiej jedzie się nad morze, powstała obwodnica Wrocławia, naprawdę nie ma co narzekać.

Pamiętam starą 4-rkę, Wrocław, Bytom przez Gliwice, tak zwaną betonówę lub Adolf Strasse. Droga była masakryczna, ale jej czas bezpowrotnie na szczęście minął kilka dobrych kilka lat temu. Ostatnio jadąc na Słowację miałem powtórkę z rozrywki. Niestety było już późno i nagranie średnio wyszło, ale za to wracałem w godzinach około południowych i video wyszło o wiele lepiej. Zresztą zobaczcie sami.

p>
Nagranie jest z drogi 65 między miejscowością Martin, a Kremnica. Co najlepsze to jechałem tam ponad półtora roku temu. Minęło więc blisko 20 miesięcy, a droga nadal jak była dziurawa tak i jest nadal.

Jeżdżąc po takich drogach doceniam wtedy nasze polskie drogi. Nie są może takie jak na zachodzie Unii Europejskiej, ale naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Zwłaszcza jeśli chodzi o główne drogi.

P.S.
Ten tekst nie jest sponsorowany przez PO ani inną żadną partię polityczną 😉

tagiTagi: , , ,
comment 7 komentarzy »

Komentarze:

 1. Zgadzam się szczególnie z końcówką wpisu. Wszyscy tylko narzekają na stan naszych dróg, może i faktycznie nie są to drogi zbliżone do torów wyścigowych, a miejscami przypominają ser szwajcarski ale widać znaczną poprawę i według mnie możemy z nadzieją patrzeć w przyszłość, bo porównując dzisiejsze drogi do tego co było kilka-kilkadziesiąt lat wstecz to obecnie jest naprawdę dobrze.

 2. JAN-RES.pl says:

  A ja się nie do końca zgadzam, bo w moim mieście stan dróg jest co najmniej dobry. I podobnie jest w wielu innych miastach, ale oczywiście zdarzają się wyjątki (np. obwodnica Radomia).

  Gdyby tylko robotnicy myśleli choć odrobinę przy łataniu tych dziur i nie robili tego np. w zimie czy podczas opadów deszczu 😉

 3. Gosia says:

  Haha a ja proponuje pojechać do Rumunii czy Bułgarii tam też jest niezły cyrk 🙂

 4. Michał says:

  A co do stanu dróg w Polsce, to w jakim stanie są drogi krajowe w naszym kraju?

 5. ewka says:

  Polacy to wyłącznie potrafią niestety narzekać:/

 6. Michał Jaraczewski says:

  Narzekanie to nasza polska domena. A co do łatania dróg w zimie albo przy opadach deszczu. Cóż robotnicy którzy wykonują te prace są jacy są…

 7. Drogi są coraz lepsze. Nie ma co narzekać. Robotnicy pracują na zlecenie (wtedy kiedy szef karze).
  Wystarczy dostosować prędkość do warunków. I oczywiście musowo być trzeźwym.
  Pozdrawiam
  LUSTERKA PILA

  https://www.facebook.com/lusterkapila

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum