13 lutego 2013

Chyba jeszcze nigdy nie pojawiła się na moim blogu reklama motoryzacyjna, która była przeznaczona do emisji tylko w Polsce. Reklama modelu Opel Astra IV Sedan w wersji Active to pierwszy tego typu spot. W 30 sekundowym klipie pojawia się trójka najpopularniejszych polskich piłkarzy: Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Początkowo trener wyznacza graczom miejsca w języku niemieckim jednak sprytnym trickiem jest, że są to miejsca nie na boisku lecz właśnie w nowej Astrze.

Realizacja klipu odbywała się w Dortmundzie. Warto tutaj podkreślić, że wszyscy trzej piłkarze występujący w spocie reklamowym, są na co dzień graczami klubu Borusia Dortmund, który sponsorowany jest przez markę Opel.

Nie jestem fanem piłki nożnej, ale Opel sprytnie wykorzystał fakt bycia sponsorem klubu z Bundesligi, w którym gra trójka naszych piłkarzy. Utworzenie reklamy targetowanej do polskiej widowni to super zabieg. Zastanawia mnie natomiast na ile widz zrozumie tekst „Niemiecka jakość prosto z Polski”. Tutaj pewnie nie każdy widz od razu skuma, że Astra IV Sedan produkowana jest tylko i wyłącznie w gliwickiej fabryce Opla. Myślę sobie, że polska tablica rejestracyjna byłaby tu wisienką na torcie.

W sieci widziałem też dziś informację jakoby General Motors zamierzał sponsorować Piasta Gliwice. Więc pewnie gdy dojdzie do podpisania finalnej umowy, to na koszulkach piłkarzy Piasta również znajdzie się logo Opla.

tagiTagi: , , , ,
comment 5 komentarzy »

Komentarze:

 1. motocentrum says:

  Auto fajne, ale reklama…jak reklama. I tak nikt samochodu na podstawie reklamy raczej nie kupi.

 2. Mała Insignia…i chyba o to chodziło…a reklama…nie mam zdania

 3. Kajetan says:

  Moim zdaniem reklama świetna, ktoś miał świetne poczucie humoru i dobry styl. Auto jak auto ale reklama zapada w pamięć.

 4. Andrzej says:

  Powiem szczerze, że spodziewałem się jakiejś mega żenady, ale reklama jest przyzwoita, z poczuciem humoru.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum