21 czerwca 2012

Ostatnio trochę zastoju na blogu, a to wszystko z racji wizyty w Eisenach, gdzie będzie produkowany Opel Adam, zwany poprzednio Juniorem. Wizyta w Eisenach przebiegła dość gładko, niestety nie udało mi się zobaczyć nowego modelu jednak poznałem trochę informacji.

Pierwsza jest taka, że Opel Adam będzie oferował nietypowe wyposażenie wnętrza. Nie było powiedziane dokładnie co to znaczy, ale rozumiem że chodzi tu głównie o stylizację. Samochód będzie występować w trzech wersjach tematycznych i będzie konkurować bezpośrednio z takimi modelami jak Mini Cooper oraz Fiat 500. Natomiast samochody typu Toyota IQ, Ford Fiesta nie będą konkurencją tego modelu. Opel chce by model Adam oferował wzornictwo podobnego do Mini przy cenie 500-tki.

Opel Adam logo

Opel Adam będzie miał swoją oficjalną premierę podczas zbliżających się jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu. Jednak pierwsze fotki zostaną udostępnione już za miesiąc, więc nie będzie trzeba czekać do jesienni. Obecnie znane jest już logo modelu Opel Adam i co będzie widniało nie na tylnej klapie ale na słupku C.

tagiTagi: , ,
comment 9 komentarzy »

Komentarze:

 1. mototime.pl says:

  Oby wyglaqdał lepiej niż brzmiał w nazwie 😉

 2. Honia says:

  A jak reakcje niemieckiej załogi na wieści o tym, że Astra będzie produkowana w Polsce? Były jakieś reakcje?

 3. andi says:

  IQ i Fiesta to w sumie różne segmenty. Zatem z jakiego segmentu ma być ten model? Zamiast Corsy czy raczej konkurent np. Up! OK, bardziej powiedzmy premium. Nieco inne podejście do tematu, konkurencji. Być może mają dosyć ciągłego porównania do VW. Teraz też, po wprowadzeniu Up! byliby porównywani i nie wiem jak by to wypadło skoro większość chwali VW. Może taka inna koncepcja wyjdzie na zdrowie.

 4. Michał Jaraczewski says:

  Nazwa dość kontrowersyjna. Pono oryginalnie miał się nazywać Junior, ale tą nazwę w urzędzie patentowym wcześniej zaklepał sobie Fiat.

  @Honia: W Eisenach nikt się nie czepia o Astre, ten zakład produkuje małe samochody, a Astra nigdy by tam nie trafiła, więc to nie jest żadna konkurencja dla Gliwic

  @andi: Z tego co mówiono to konkurencją nie jest też Up!, bezpośrednią konkurencją jest Mini i Fiat 500.

 5. W Polsce też będzie oferowany pod taką nazwą? 😉

 6. Michał Jaraczewski says:

  Tak, to globalna nazwa.

 7. Opel Mucha says:

  W sam raz do miasta. Jestem bardzo ciekaw tego samochodu. Myślę, że nazwa może stać się kultowa za kilkanaście lat. Mi się osobiście podoba, choć myślę, że będzie popularny raczej wśród ludzi bardzo młodych, ale mogę się mylić.

 8. MotoCentrum says:

  Ciekawe do czego ma nawiązywać nazwa „Adam”. Czyżby miał to być rewolucyjny model w segmencie miejskim? Wydaje się, że Fiat 500 stoi tak wysoko, że przebić się go nie da, ale kto wie…

 9. Michał Jaraczewski says:

  No właśnie co do tej 500-tki to tu się zastanawiam. Model stoi wysoko ale swoje lata już ma, a tutaj powiew świeżości.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum