6 czerwca 2012

Dziś Opel opublikował w Internecie pierwsze zdjęcia nowego czterodrzwiowego modelu Astry IV. Do gamy znanych już dobrze modeli 5-cio drzwiowego hatchbacka, kombi sportowego coupe dołącza teraz sedan nazwany Opel Astra IV notchback. Samochód będzie produkowany w gliwickiej fabryce Opla, gdzie produkowane są obecnie Astra III notchback (sedan), Astra IV hatchback (5 drzwiowa), Astra IV GTC (3 drzwiowa), Astra IV OPC (sportowa odmiana trzydrzwiowa), a w przyszłości również Astra IV Cabrio. Tak więc fabryka Opla w Gliwicach już w niedługim czasie będzie produkować aż 6 modeli i to na jednej linii produkcyjnej.

Opel Astra 4 sedan

Wracając jednak do modelu Opel Astra 4 sedan, widziałem go już dobrych kilka tygodni temu na linii produkcyjnej. Model wygląda ciekawie i o dużo bardziej atrakcyjnie niżeli dość sztucznie stworzony poprzedni sedan czyli Astra III notchback.

Opel Astra IV sedan na pierwszy rzut oka podobna wizualnei jest do modelu Opel Insignia. Jednak po chwili dostrzec można, że do słupka C samochód wygląda identycznie jak Astra IV w wersji pięciodrzwiowej. Z tyłu natomiast widzimy łagodnie opadającą linię dachu, ładny kształt tylnych lamp oraz ciekawe przetłoczenia na klapie bagażnika. Pojemość bagażnika wynosi 460 litrów, a po złożeniu tylnej dzielonej klapy, wzrasta do 1010 litrów.

Opel Astra 4 sedan

Niestety Opel nie opublikował żadnych zdjęć przodu samochodu, a to dlatego że przód samochodu ma już odświeżony wygląd (face lifting), który już wkrótce zobaczymy również w pozostałych wariantach Astry (MY13).

Opla Astra IV sedan oferowana będzie w gamie pięciu silników i będą to trzy silniki benzynowe o mocy od 115 do 180 KM oraz dwa silniki wysokoprężne 1.7CDTI ecoFLEX o mocy 110 i 130 KM.

Według zapowiedzi Opla, w przyszłym roku do gamy jednostek napędowych dołączą czterocylindrowe silniki benzynowe nowej generacji SIDI ECOTEC o pojemności 1.6 litra z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Opel Astra 4 sedan

Opel Astra IV notchback zostanie zaprezentowany publicznie podczas targów w Moskwie, które rozpoczną się z końcem sierpnia. Miejsce prezentacji modelu nie jest przypadkowe, poprzednia Astra III sedan również swoją premierę miała na rynkach wschodnich, gdyż to te przede wszystkim lubują się w nadwoziach typu sedan. Polskich cen modelu nie ujawniono i musimy na nie poczekać do końca czerwca. Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach polskich dealerów jesienią.

Opel Astra 4 sedan

Źródło: media.gm.com

tagiTagi: , ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. andi says:

  Aż jestem ciekaw statystyk sprzedaży tego modelu. Na rynku jest Corolla, Fluence i Jetta. Astra jest sporych gabarytów, przy tym ładna, ale szkoda, że bagażnik takiej średniej wielkości. To pewnie wytkną przy porównaniu z Jettą, a na pewno porównania tych aut można się spodziewać.

 2. focuss says:

  najgorsze są te zawiasy, czemu GM nie może zrobić teleskopowych takich fajnie ukrywających się zaraz pod klapa…
  Piekna jest 🙂 Nie widać tutaj aby bagażnik był na silę doklejony

 3. Michał Jaraczewski says:

  @andi: porównania będą na 100%, jednak popatrz Corollka już trochę lat ma, Jetta nowa, nie zapominaj że za niedługo będzie facelifting Fiata Linea.
  Astra niestety jest mała w środku, wyjazd gdzieś na dłużej Astrą w 4 osoby jest niemożliwe gdyż nie zmieści się bagaż.

  @focuss: chodzi Ci pewnie o sprężynę gazową, niestety jej nie ma w Astrze pewnie z 2 powodów: koszt/miejsce

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum