22 października 2011

Do tablicy wywołano mnie na facebookowym profilu Ford Polska, wskazując na mój udział w realizacji filmiku zatytułowanego Ford Focus – Wszystko Gra.

Wraz z kolegą podpowiadamy dealerowi Forda, firmie Auto-Boss, niecodzienne możliwe działania jeśli chodzi o media społecznościowe. W wakacje zrodził nam się w głowach pomysł, aby zrealizować film przedstawiający grę na najnowszym Focusie. Ideą było nagranie dźwięków pochodzących z Focusa, zmiksowanie ich w utwór muzyczny oraz późniejsze nakręcenie video.

Do projektu zaangażowaliśmy znajomych speców od dźwięku oraz sprawnego kamerzystę. Samo nagrywanie odbyło się w późne sierpniowe popołudnie gdy w chorzowskim salonie Auto-Boss było już cicho i spokojnie. Chłopaki w ciągu 2 godzin za pomocą kilku mikrofonów nagrali mnóstwo dźwięków pochodzących z Focusa. Następnie przez dwa tygodnia trwały pracę, których efektem było 6 zajawek/motywów utworów muzycznych. Przedstawiliśmy je przedstawicielom Auto-Boss, po czym dokonano wyboru jednego, który został użyty do utworzenia finalnej wersji.

Projekt Ford Focus - Wszystko Gra

Znowu aprobata przez dealera oraz umówienie terminu na nakręcenie video, które realizowaliśmy we wrześniową sobotę i zajęło nam to blisko 6 godzin. Nagrywanie odbywało się na zasadzie „dubingu” dźwięku odtwarzanego w głośnikach. Chłopaki musieli więc tak zsynchronizować grę elementami Focusa, by pokrywały się one z nagranym wcześniej dźwiękiem. Każdą „grę” na poszczególnych elementach sfilmowaliśmy z różnych ujęć, a następnie, po zakończeniu nagrania w salonie, pojechaliśmy do Katowic by dokręcić wstęp do wideo na rondzie przy Spodku.

Jeśli więc podoba Wam się efekt mojej pracy to zachęcam do kliknięcia w zielony kciuk na YouTubie 😉 Pamiętajcie też, że w utworze nie ma żadnego dźwięku który nie zostałby wygenerowany poprzez grę na Focusie 😉

tagiTagi: ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. toluk says:

  oglądam i oglądam

 2. hiszpan says:

  Ciekawe jak te wszystkie nowinki techniczne sprawdzą się na polskich drogach.

 3. Adam says:

  No nawet ciekawy filmik, wdziałem już parę filmów z taką muzyką. Focus nawet przypada do gustu ciekawie to brzmi. Ale ja jednak wole posłuchać klasyki a co do inwencji twórczej musiało wam się nieźle nudzić 😉 ale filmik fajny, wyszło.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum