28 września 2011

Skoda zaprezentowała w dniu dzisiejszym swoje najmłodsze i zarazem najmniejsze dziecko, jakim jest model Skoda Citigo. Od dawna krążyły plotki, że Skoda szykuje odpowiednik modelu Up!, teraz wiadomo już, że nowy model Skody zadebiutuje jeszcze w tym roku na czeskim rynku, a w pozostałych krajach Europy pojawi się w 2012 roku.

Citigo został skonstruowany w oparciu o tą samą płytę podłogową co bliźniaczy model Volkswagen Up!. Oba samochody mają te same wymiary, a różnią się jedynie drobnymi szczegółami stylistycznymi.

Skoda Citigo

Przedstawiciele czeskiej marki oznajmili, że model Skoda Citigo oferowany będzie w dwóch wersjach silnikowych o pojemności 1l i mocy 60 lub 75 KM. Według zapowiedzi nowe trzycylindrowe silniki charakteryzować się będą niskim apetytem na paliwo. Odpowiednio 4.3 oraz 4.7 l na 100 km w przypadku mocniejszej jednostki.

Projektanci postawili także duży nacisk na bezpieczeństwo. Skoda Citigo będzie wyposażona w boczne poduszki powietrzne z funkcją ochrony głowy. Postawiono także na bezpieczeństwo czynne, poprzez system City Safe Drive, który jest niczym innym jak systemem awaryjnego hamowania w ruchu miejskim przy prędkościach poniżej 30 km/h.

Hasłem reklamowy modelu będzie „City Clever”.

Obecnie nie poinformowano jeszcze o cenach tego modelu, ale uważam że może on odnieść sukces tylko w przypadku gdy cena będzie oscylować w maksymalnej granicy 7500-8000 Euro.

Skoda Citigo

W mediach pojawia się pytanie czemu Citigo nie miał swojego debiutu na targach we Frankfurcie. Ale tutaj odpowiedź jest prosta, hitem Volkswagena był model Up!. Przedstawienie w tym samym czasie bliźniaczego modelu mogłoby przyćmić premierę Up’a! Poza tym Skoda miała super okazję by uwagę widzów skupić na modelu MissionL.

Skoda Citigo

Skoda Citigo

tagiTagi: , , ,
comment 1 komentarz »

Komentarze:

  1. andi says:

    Już pokazali szkice bliźniaczego Seata. Jest generalnie różnica – Up! nie przypomina reszty VW, Citigo tak.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum