31 sierpnia 2011

Kolejny producent uchyla rąbka tajemnicy jeszcze przed targami we Frankfurcie. Tym razem Ford zdecydował się pokazać zdjęcia koncepcyjnego modelu Ford Evos Concept. To czterodrzwiowe futurystyczne coupe, nie jest jednak zapowiedzią nowego modelu (chociaż niektórzy pewnie liczą, że taki mógłby być nowy Ford Capri), lecz nowego języka stylistycznego marki Ford – Kinetic 2.0.

Ford Evos Concept

Jak podkreślają przedstawiciele koncernu, model Ford Evos Concept pokazuje nową wizję projektowania, która ma być rozwinięciem i unowocześnieniem dobrze znanego Kinetic Design. Dodatkowo Ford informuje, że:

„pierwszy owoc tej wizji pojawi się szybciej, niż możecie przypuszczać – i chodzi tu o cztery miesiące, a nie cztery lata.”

Patrząc na model Ford Evos Concept widzę drapieżne, sportowe coupe, z ciekawymi przetłoczeniami, agresywnym przodem i mocno zaakcentowanym grillem. To co rzuca się w oczy to brak słupka B oraz drzwi otwierane do góry. Wnętrze jest bardzo futurystyczne, nie będę się o nim bardziej rozpisywał, gdyż rzadko zdarza się, aby takie odważne nowoczesne stylistycznie trendy wnętrza doczekały się fazy regularnej produkcji. Pod maską konceptu Evos, znajduje się ta sama elektryczna jednostka napędowa co w modelu C-Max Energi.

Ford Evos Concept

Czyżby więc w przeciągu najbliższego pół roku, Ford zamierzał przedstawić nam nowe produkcyjne coupe, którego obecnie brak w ofercie, czy nadchodzi nowe Capri?

Śmiem twierdzić, że nowy model Forda zobaczymy na początku następnego roku podczas Detroit Motor Show 2012. Bardziej stawiam na to, że będzie to właśnie nowe Capri albo trzydrzwiowy Focus, gdyż wątpię, aby owym nowym modelem miało byćnowe Mondeo, ponieważ od debiutu Mondeo po face liftingu nie minęło jeszcze zbyt wiele czasu.

Ford Evos Concept

Ford Evos Concept

Ford Evos Concept

Ford Evos Concept

źródło: evosconcept.fordmedia.eu

tagiTagi: , ,
comment 4 komentarze »

Komentarze:

 1. andi says:

  Najwięcej spekulacji jakie widziałem to – ma to być kompaktowe coupe, które byłoby konkurencją Scirocco.
  Nie wiem dlaczego akurat porównują do VW, ale na pewno może być pkt. odniesienia w tym segmencie.

 2. wojas says:

  scirocco to rozgnieciony golf ten ford zasługiwałby na nazwę capri bo wygląda doskonale

 3. wojtyna says:

  Przy nowych alfach jego jego uroda blaknie delikatnie mówiąc ta stylistyka nie ma w sobie nic ładnego wszystko kosmiczne od siekiery ciosane poczekajcie na nowe modele włoskich marek które wejdą do produkcji w 2012-2013 roku a w szczególności na alfę to ford evos który i tak jest tylko konceptem zostanie miazga przy nich będzie wyglądał jak ford escort przy AUDI

 4. ZCXX says:

  DO WOJTYNA kompletnie się mylisz evos wygląda lepiej niż każde włoskie auto.I jescze jedno ten ford będzie bił na głowę swoją konkurencje a twoje alfy dalej będą stały w serwisie hehehe.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum