30 sierpnia 2011

Fiat jeszcze przed targami we Frankfurcie zdecydował się pokazać oficjalne zdjęcia modelu Panda nowej trzeciej generacji. Aby odróżnić obecnie oferowany model, Fiat zdecydował się na nową nazwę „Nuova Panda”.

Trzecia odsłona tego popularnego w Polsce modelu jest podobna do obecnie oferowanej wersji. Jednak projektanci z Fiata zdecydowali się odejść od pudełkowatego kształtu i nadać samochodowi bardziej nowoczesnego zaokrąglonego, bąbelkowego kształtu.

Nowy Fiat Panda III oficjalnie

Nowa Panda urosła jeśli chodzi o długość (3.65 m) oraz szerokość (1.64 m), wysokość samochodu zmieniła się jedynie o 1 cm.

Panda trzeciej generacji wygląda nowocześnie, a producent informuje, że samochód będzie bardziej funkcjonalny, komfortowy i oszczędny. Pod maską nowej Pandy będą montowane następujące jednostki:

» 0.9 TwinAir 85 KM Turbo (z systemem Start&Stop)
» 0.9 TwinAir 65 KM (z systemem Start&Stop)
» 1.2 Fire 69 KM
» 1.3 Multijet II 75 KM (z systemem Start&Stop)

W przyszłości mają pojawić się ponoć takżę dwa kolejne silniki:

» 0.9 TwinAir 80 KM Turbo Natural Power (benzyna/metan)
» 1.2 EasyPower 69 KM (benzyna/LPG)

Nowy Fiat Panda III oficjalnie

Prócz zmian stylistycznych sylwetki zewnętrznej, zmiany objęły także wnętrze. Chociaż wsiadając ze starej do nowej Pandy, będziemy czuć się dość znajomo. Inżynierowie i projektanci postawili na nowoczesną stylistykę, jednak ogólna koncepcja wnętrza nie zmieniła się. Dźwignia zmiany biegów jest umiejscowiona niemal w identycznym miejscu, jak w oferowanej obecnie Pandzie.

Nowy Fiat Panda swoim kształtem przypomina mi nieco model Citroen C3 Picasso. Produkcja ma się rozpocząć we włoskim zakładzie Giambattista Vico pod Neapolem w listopadzie tego roku, a samochód trafi do dealerów na przyszłego roku.

Wszystkie szczegóły poznamy już za niespełna dwa tygodnie, jeszcze trochę pewnie czasu upłynie aż poznamy polskie ceny, ale jeśli te będą na poziomie obecnej Pandy, to trzecia generacja może kontynuować sukces poprzedniczki.

Nowy Fiat Panda III oficjalnie

Nowy Fiat Panda III oficjalnie

źrodło: fiatpress.com

tagiTagi: , , ,
comment 4 komentarze »

Komentarze:

 1. andi says:

  No to dwie ciekawe premiery szykują się we Frankfurcie – VW Up!, który na razie jest zagadką i Panda, po której wiemy co można się spodziewać. Oby tylko Włosi jej nie zepsuli – jakościowo.

 2. Michał Jaraczewski says:

  @andi: jak dobrze pójdzie to odwiedze targi we Frankfurcie, sprawdzę osobiście, porobię fotki i podzielę się swoją opinią 😉

 3. Piotr M says:

  Kierownica wygląda fatalnie bardziej przypomina kwadrat niż koło…albo to takie złudzenie.

 4. mariusz says:

  Panda 2 była super. Produkowano ją aż 8 lat. Niestety kraj z którego auto pochodzi daje bardzo wiele do myślenia. Panda 2 była produkowana w Polsce i z tego co wiem i widziałem to Polacy dawali z siebie wszystko przy jej montażu. NIE można tego powiedzieć o Włochach. Nie zepsujcie jej.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum