9 sierpnia 2011

Jeszcze najprawdopodobniej przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, nastąpi premiera długo wyczekiwanego modelu jakim jest Volkswagen Up! Najmniejsze autko z gamy niemieckiego producenta, ma konkurować na rynku z maluchami z Kolina (Aygo, 107, C1), z Fordem Ka oraz jego włoską odmianą czyli Fiatem 500.

Na chwilę obecną nie znamy praktycznie żadnych oficjalnych szczegółów jeśli chodzi o ten model. Volkswagen uruchomił kilka dni temu oficjalną stronę volkswagen-up.com, na której trwa odliczenie do premiery modelu, która ma nastąpić za 21 sierpnia.

VW Up! WWW

Volkswagen wypuścił także krótki video teaser promujący model Up!, jednak na próżno szukać tam fotek auta. Można zobaczyć za to skaczących ludzi i psa… który nie skacze.

<

tagiTagi: , ,
comment 8 komentarzy »

Komentarze:

 1. andi says:

  Prototyp pokazywali już sporo czasu temu na wystawy motoryzacyjnej IAA. Nawet na stronie http://www.volkswagen.pl/firma/nowosci/309/ z 2008 roku.
  Kolejny projekt „3 litry”. Być może i mniej jak wprowadzą opisywaną w wielu miejscach hybrydę – 2 cylindrowy diesel + elektryczny. Zestaw bardzo podobny o ile nie identyczny jak w prototypie XL1.
  Efekt końcowy to poniżej 2.5l na 100km. Na obecne ceny paliw może być niezłą propozycją.

 2. Michał Jaraczewski says:

  Pożyjemy zobaczymy 😉

 3. iParts says:

  mysle ze mozemy sie spodziewac stylistycznie podobnego autka do wspomnianych w artykule 107 czy C1. nie spodziewalbym sie rewolucji, natomiast ciekaw jestem jaka jednostka napedowa zastosuja…

 4. andi says:

  Z tego co słyszałem, czytałem na pewno 1.2TDI CR, jakieś prawdopodobieństwo, że 1.2TSI oraz podobno ma się pojawić 1.0TSI (chyba 3 cylindrowy). Okaże się.
  „The Lupo will have the new 1.0-litre, three-cylinder engine with 60 hp, and the new 1.0 TSI, four-cylinders with 85 hp” eurocarblog.com
  Nie wiem kiedy, ale lansowali napęd z Up! Lite.
  „pod maską prototypu drzemie zespół hybrydowy, składający się z 2-cylindrowego diesla o mocy 65 koni i 13-konnego silnika elektrycznego.” Ale kiedy…, a może zaskoczą. Na pewno będzie konkurencją dla Trojaczków z Kolina, Twingo, itp.

 5. Michał Jaraczewski says:

  Ciekawie się zapowiada, VW wypuści Up!, a za niedługo Opel zacznie produkować Juniora, też w wersji elektrycznej. Oj będzie się działo. A trojaczki z Kolina nieco przestarzałem już trochę 🙁

 6. andi says:

  Na niemieckiej stronie VW pokazany. Jeśli jakieś poprawki z prototypem to kosmetyczne. Może reflektory. Nie pamiętam już tak dobrze pierwowzoru.

 7. Michał Jaraczewski says:

  Ze zdjęć wygląda mi tak sobie, zobaczymy jakie opinie zbierze podczas targów we Frankfurcie.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum