7 lipca 2011

Kilka tygodni temu gdy opisywałem relację z testu Skody Octavii Tour 1.6 LPG, zachwalałem technologię LPG, jako ciekawą alternatywę przy rosnących cenach paliwa. Teraz Opel zdecydował się na podobny krok w swoich modelach. Na początku do oferty trafi Opel Corsa LPG EcoFlex. Samochód będzie wyposażony w silnik benzynowy współpracujący z fabryczną instalacją LPG. W przeciwieństwie jednak do Skody, Corsa będzie produkowana jako zwykły samochód z silnikiem benzynowym w Zaragozie lub w Eisenach, a następnie trafi do firmy Opel Special Vechicles (OSV), gdzie zamontowana zostanie instalacja LPG. Zbiornik LPG zostanie umieszczony w miejscu gdzie standardowo znajduje się koło zapasowe.

Opel Corsa LPG EcoFlex

Silnik Corsy LPG EcoFlex o pojemności 1.2 l będzie oferował moc 85 KM w przypadku zasilania benzyną oraz 83 KM w przypadku zasilania LPG. Instalacja będzie praktycznie bezobsługowa, a przełączanie z trybów LGP/benzyna będzie odbywać się w pełni automatycznie. Oczywiście będzie także możliwość ręcznego przełączenia trybu przez kierowcę.
Opel co prawda nie informuje o tym oficjalnie, ale patrząc na fotki mini panelu jest on identyczny jak w testowanej przeze mnie Skodzie, co oznacza że instalacja stosowana w Oplach będzie pochodzić od firmy Landi Renzo.

Przedstawiciele Opla poinformowali, że zasięg Corsy LPG EcoFlex przy pełnym zbiorniku benzyny i LPG wyniesie maksymalnie 1500 km. Czyli teoretycznie takim autkiem będzie można pokonać trasę ze Śląska nad morze praktycznie na jednym tankowaniu.

Opel zapewnia, że technologia LPG jest bezpieczna, przetestowana, a samochód z opcją LPG będzie miał pełną gwarancję. W przyszłości w ofercie Opla mają się pojawić również wersje LPG modeli Meriva, Astra, Zafira Tourer oraz Insignia.

Opel Corsa LPG EcoFlex

W Polsce Opel Corsa LPG EcoFlex pojawi się w ofercie dealerów w trzecim kwartale. Polska cena nie została jeszcze upubliczniona, w Niemczech za podstawową wersję pięciodrzwiowej Corsy z LPG trzeba zapłacić 15 360 Euro. Corsa z silnikiem 1.2 l o mocy 69 KM bez LPG kosztuje natomiast 12 370 Euro, a wersja z silnikiem 1.2 l l o mocy 85 KM i automatyczną skrzynią biegów to wydatek 13 840 Euro. Czyli w przypadku Opla, za wersję z LPG będzie trzeba jednak słono zapłacić. Jeśli w Niemczech to różnica około 2-3 tys. Euro, to szacuję, że w Polsce za taki samochód będzie trzeba zapłacić ponad 50 tys.

Opel Corsa LPG EcoFlex

tagiTagi: , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum