30 kwietnia 2011

Seat zdecydował się na wprowadzenie do produkcji nowego modelu, który będzie małym miejskim crossoverem. Można się spodziewać, że nowy model ze stajni Seata będzie podobny do modelu Seat IBX Concept, który został zaprezentowany podczas tegorocznych targów w Genewie. Jednak w odróżnieniu do koncepcyjnego modelu IBX, wersja produkcyjna będzie napędzana tradycyjnymi silnikami spalinowymi.

Seat jak dotąd nie produkował samochodu typu SUV, jednak Hiszpanie skorzystają z rozwiązań konstrukcyjnych Audi Q3, które będzie produkowane w hiszpańskiej fabryce w Martonell.

Seat IBX Concept

Zakład w Martonell może produkować około pół miliona samochodów rocznie. Obecny wolumen produkowanych tam samochodów waha się w granicach 300 tys. Wydaje się więc, że koncern VW do którego należy marka Seat, podjął właściwą decyzję o ulokowaniu produkcji nowego modelu Seat właśnie w tej lokalizacji.

Na razie nieznane są szczegóły techniczne SUVa koncernu Seat. Samochód ma być konkurencją dla Nissana Qashqai oraz następcy Fiata Bravo. Dla przypomnienia, Fiat zdecydował że z powodu kiepskich wyników sprzedaży modelu Bravo, następca tego modelu nie będzie już zwykłym kompaktem ale miejskim crossoverem.

tagiTagi: , , ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. andi says:

  Nie wiem czy czują się lepiej, bardziej prestiżowo w Seacie, że nawiązują do Q3. Dlaczego nie powiedzą, że będzie bazować na VW Tiguanie? Przecież Q3 również będzie w głównej mierze bazować na Tiguanie. Pewnie trochę zmienią, żeby podeszło pod styl Audi i tyle.
  Tiguany dobrze się sprzedają to Audi poszło w ślady VW, a Seat żeby podreperować markę też coś musi wypuścić w tej klasie. Produkuje się to, na co jest popyt.

 2. Michał Jaraczewski says:

  @andi chyba lepiej powiedzieć, że pasuje do Audi niż do VW 😉

 3. Dla mnie seat powoli się kończy, istnieje problem znalezienia dla Tej marki miejsca w koncernie vw.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum