20 grudnia 2010

W mediach pojawiły się ostatnio coraz więcej spekulacji na temat Astry IV w wersji kabrio. Też już swojego czasu dywagowałem na ten temat w jednym ze swoich wpisów na początku listopada. Wychodzi na to, że plany uruchomienia Astry IV TwinTop w Gliwicach są coraz to bardziej realne.

Astra IV TwinTop

Niemiecki dziennik Handelsbatt powołując się na źródła w centrali Opla w Ruesselsheim,  poinformował, że zakład Opla w Gliwicach w najbliższej przyszłości może liczyć na oficjalną nominację produkcji modelu Astra IV TwinTop. Według spekulacji niemieckiego dziennika, produkcja kabrioleta miałaby ruszyć w 2013 roku. Na razie nie wiadomo czy samochód będzie wyposażony w sztywny czy miękki system dachowy, jednak niezależnie od tego system ten będzie dostarczany przez koncern Magna. Podejrzewam więc, że GMMP będzie współpracować z Magna Steyr z Graz, zakład ten produkował Saaba 9-3 w wersji kabrio w czasach gdy marka Saab należała do koncernu General Motors. Spekulowałbym jeszcze opcję wykorzystania części narzędzi z fabryki w Antwerpii, która produkowała Astrę III TwinTop.

tagiTagi: , , , ,
comment 3 komentarze »

Komentarze:

 1. Polinik says:

  Ten plant Magny w Graz to musi być nielicha fabryka — skoro są w stanie „obsłużyć” na dużą skalę Opla, BMW, PSA i Bóg wie, jakich jeszcze innych głównych klientów Automotive.

 2. andi says:

  Być może z tego powodu konkurencyjny VW będzie swojego Golfa Cabrio robić w zakładach Karmanna w Osnabrück.
  Tylko, że Opel znowu spóźniony z premierą. Golf ma pojawić się w przyszłym roku.

 3. Michał Jaraczewski says:

  @Polinki: ten plant w Graz robi system dachowe i znają się tam dobrze na kabrioletach

  @andi: może trochę opóźnione, ale powiem Ci tyle że Opel za niedługo znowu zaskoczy. Astra IV TwinTop to chyba nie koniec nowości 😉 Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej…

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum