1 grudnia 2010

Jeśli wierzyć doniesieniom mediów, koncern Skoda planuje w najbliższym czasie wprowadzić nowy wzór logo, które zmieni obecnie używane od 1993 roku.

Logo Skoda

W kwietniu 2011 roku, Skoda obchodzić będzie 20-sto lecie współpracy z koncernem Volkswagen. Pojawiły się więc spekulacje jakoby nowe logo miało mieć swoją premierę właśnie w tym terminie.

Logo Skoda

Nowe logo określane jest jako nowoczesne i proste. Nie wiem jak Wam ale mi kompletnie nie przypadło do gustu. Wygląda jakby było zrobione przez 5-cio latka w MS Paint. Śmiem sądzić, że przykład modyfikacji logo Skody powinno być idealnym przykładem pokazania innym, jak nie należy postępować przy tworzeniu nowego wizerunku marki.

tagiTagi:
comment 7 komentarzy »

Komentarze:

 1. andi says:

  Skoda ma podobno zacząć robić tańsze auta, które mają konkurować z taką Dacią, itp.
  Logo wygląda jakby pasowało do nowej strategii.

 2. Michał Jaraczewski says:

  andi: jeszcze tańsza Skoda? Hmmm….

 3. LARGOxWINTCH says:

  moim zdanie nowe logo jest brzydki wole te obecne alo niech zmienia projekt

 4. andi says:

  czy one są takie tanie? Strategia rozwoju ich produktów była nie tak dawno poruszona przez szefa grupy VW.
  Wynika z niej, że Skoda wypuszczając nowe modele będzie chciała konkurować z tańszą konkurencją, prawdopodobnie nie będzie następcy Superba. Z czym będzie wiązać się tańsza Skoda. Przypuszczać można, że tańsze materiały, może nieco słabsze wyposażenie, itp. ???
  Jak można przeczytać komentarze, że lepiej kupić Skodę niż VW bo tańsza, a to samo dostaje się to zapowiada się, że jak chcę się VW to trzeba będzie kupić VW. „Zamiennika” nie będzie. Jedni twierdzą, że VW chce się pozbyć wew. konkurencji. Może, ale bardziej wydaje mi się, że chodzi o poszerzenie grona potencjalnych klientów.

 5. Michał Jaraczewski says:

  To prawda, Skoda jest konkurencją dla VW, ale jeśli jeszcze obniżą ceny i jakość to może być interesująco. Skoda-VW traktuję podobnie jak Chevrolet-Opel, czyli tańsza alternatywa w ramach jednego koncernu.

 6. andi says:

  Przy takim założeniu nie będą konkurować ze sobą, a będzie więcej klientów. Tak naprawdę to konkurują na takich rynkach jak Polska. W Europie VW jest bezkonkurencyjny. Nie tylko do Skody. Zasobność portfeli… Trzeba mieć na uwadze, że najnowsze systemy wspomagające kierowcę, bezpieczeństwa, silniki, itd. są oferowane w VW, a potem „idą” dalej. W przyszłości może tak do końca z wszystkimi rozwiązaniami VW w Skodzie nie będzie. Niemieckie produkty będą po prostu wyżej pozycjonowane. Ambicje szefów VW jak można poczytać to udoskonalenie marki, aby była postrzegana o klasę wyżej.

 7. Michał Jaraczewski says:

  @andi: może jest i tak jak piszesz, ale zobaczymy co się stanie ze Skoda na przestrzeni kolejnych kilku lat. Jak dotąd w Polsce ta marka jest niekwestionowanym liderem.

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum