31 października 2010

Volvo postanowiło bardziej zaistnieć w segmencie aut klasy C. Obecnie w ofercie Volvo jest model C30, który jest ciekawym 3-drzwiowym hatchbackiem. W te wakacje dzięki dealerówi Volvo Auto-Boss z Chorzowa, miałem możliwość przetestowania tego modelu.

Teraz Volvo zapowiedziało rozpoczęcie prac nad kolejną generacją modelu C30, jednak z tą różnicą, że Volvo C30 oferowany będzie w dwóch wersjach jako 5-cio drzwiowy hatchback oraz w wersji trzydrzwiowej.

Volvo C30 5DR Hatchback - wizualizacja

Volvo aby móc konkurować w segmencie C z takimi samochodami jak Opel Astra IV, VW Golf VI, Ford Focus III z pewnością wykorzysta najnowsze trendy stylistyczne znane chociażby z nowego modelu Volvo S60. Stefan Jacoby z Volvo poinformował ponadto, że nowe C30 będzie też wzorowane na modelu XC60.

Media poinformowały, że nowy model Volvo C30 to obecnie bardzo ważny projekt dla marki Volvo. Projektanci i inżynierowie Volvo muszą zmienić teraz listę priorytetów wstrzymując pracę nad nowym modelem XC90 i skupić się na rozwoju C30.

Volvo C30 5DR Hatchback - wizualizacja

W momencie wprowadzenia nowego pięciodrzwiowego Volvo C30 do oferty, szwedzki koncern spodziewa się przede wszystkim zdobycia większego udziału w rynku zwłaszcza w Europie. W Stanach Zjednoczonych hatchbacki nie należą do najpopularniejszych modeli.

Prezentowane zdjęcia to oczywiście wizualizacja, na oficjalne zdjęcia nowego modelu będzie jeszcze trzeba trochę poczekać 😉

tagiTagi: , , ,
comment 7 komentarzy »

Komentarze:

 1. Piotr says:

  Bardzo przypomina sylwetkę Alfa Romeo Gulietta, szczególnie na tym pierwszym zdjęciu.

 2. andi says:

  Na pewno zwiększyłoby to potencjał sprzedaży.
  W wersji z silnikiem diesla 1.6 DRIVe dorównuje zużyciem paliwa Golfowi 1.6 w wersji BlueMotion co w tym segmencie nie jest tak prostą sprawą.

 3. Michał Jaraczewski says:

  Powiem tak, jeździłem wersją 1.6 DRIVe ale nie potrafiłem zejść ze spalaniem poniżej 7.0 litrów mimo iż bardzo się starałem.

 4. kwspl says:

  wg mnie tył ma obrzydliwy,ale reszta ok

 5. Motogen says:

  Muszę się zgodzić co do tyłu. To już któryś koncept z kolei, który ma IMHO nie dorobiony tył. Poza tym świetny, więc mam nadzieję, że do czasu produkcji się zmieni trochę.

 6. Michał Jaraczewski says:

  A mi sie tyłek właśnie bardzo podoba. Taki „typowy” w stylu Volvo 😉

 7. iness says:

  a ja najbardziej kocham Volvo c30mza ten ich słynny tył, który wygląda jak „deska sedesowa” – jak niektórzy mówią, a ten kuper tu na wizualizacji 5-cio drzwiowej jest …tragiczny.
  Gdyby zachować tradycyjny tył Volvo c30 ale w wersji 5 drzwi to samochód jak marzenie! 🙂

Napisz swój komentarz:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

 • Popularne tagi

 • Archiwum