21 października 2010

Kilka dni temu zakończyły się targi motoryzacyjne w Paryżu, a media już piszą o kolejnej wystawie. W dniach 19-28 listopada odbywać się będzie wystawa motoryzacyjna w Los Angeles, więc przez kolejne tygodnie będziemy pewnie dowiadywać się o ciekawych premierach.

Saab 9-4X

W związku ze zbliżającą się wystawą w Los Angeles, szwedzki Saab zapowiedział premierę swojego nowego modelu Saab 9-4X. Model 9-4X to crossover, który bazuje na rozwiązaniach konstrukcyjnych modelu Cadillac SRX oraz Chevrolet Equinox. Prace nad tym samochodem były prowadzone wspólnie przez Saaba oraz koncern General Motors, który był poprzednim właścicielem marki Saab. Jeśli chodzi o stylizację, to fani marki Saab na pewno dopatrzą się w nim podobieństw do koncepcyjnego modelu Saab 9-4X BioPower Concept z 2008 roku oraz do nowego modelu Saab 9-5.

Saab 9-4X

Na rynku europejskim Saab 9-4X oferowany będzie z jednym z dwóch silników benzynowych w układzie V6 z bezpośrednim wtryskiem, które oferowane też są też w Cadillacu SRX. Słabszy silnik o pojemności 3.0 litra będzie dysponował mocą 265 KM i montowany będzie w samochodach wyposażonych w napęd na przednią oś. Drugi, nieco mocniejszy turbodoładowany 2.8 litrowy silnik posiada 300 KM i będzie oferowany tylko w wyposażeniu Aero z opcją napędu 4×4 (AWD – All Wheel Drive).
W obu wersjach silnikowych do przeniesienia napędu będzie wykorzystywana 6-cio biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Saab 9-4X

Saab 9-4X będzie posiadał bogate wyposażenie. W ofercie znajdzie się między innymi fotel kierowcy i pasażera regulowany w aż 8-miu płaszczyznach, funkcja podświetlania klasycznego dla Saaba kokpitu – Night Panel, dwusterowa klimatyzacja, kamera cofania, profesjonalny system nagłośnienia firmy Bose z 10-cioma głośnikami, nawigacja satelitarna Saab Infotainment Navigation połączona z dyskiem twardym o pojemności 10 GB.

Sprzedaż modelu Saab 9-4X ruszy w USA w maju 2011 r., natomiast pod koniec wakacji samochodu będzie można spodziewać się w sieci europejskich dealerów marki Saab. Szczegółów wyposażenia oraz cen jak na razie nie ujawniono.

Saab 9-4X

Saab 9-4X

tagiTagi: , , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum