12 sierpnia 2010

Znowu kolejna zmiana na szczycie władz koncernu General Motors. Widać, że stołek prezia w GM to dość gorąca pozycja i często dochodzi na niej do zmian. Dla przypomnienia w marcu 2009 roku ze prezesury i przewodniczenia zarządowi General Motors zrezygnował Rick Wagoner, którego zastąpił Fritz Henderson, który obejmował fotel prezesa od 31 marca do 1 grudnia 2009 r. Od grudnia 2009 r. stanowisko prezesa GM piastował Edward Whitacre, Jr., który jednak dziś podjął decyzję o odejściu ze stanowiska prezesa z dniem 1 września 2010 r. i ze stanowiska przewodniczącego zarządu z końcem 2010 r.

Fotel prezesa w dniu 1/09/2010 obejmie Dan Akerson (61 lat), który jest członkiem zarządu firmy od lipca 2009 r.

Dan Akerson

Co jest powodem odejścia Whitacre oficjalnie na razie nie wiadomo. Komunikat prasowy jest dość lakoniczny i mówi tylko, że Edward Whitacre był właściwym człowiekiem na właściwym miejscu we właściwym czasie i dzięki niemu GM podniósł się i zaczął przynosić zyski. W dniu dzisiejszym ogłoszono, że dochody koncernu za II kwartał są na poziomie 33,2 mld dolarów, a zyski netto to 1,3 mld dolarów. Zysk operacyjny (EBIT) wynosi 2,0 mld dolarów.
GM w Europie jednak znowu przyniósł stratę operacyjną w wysokości 0,2 mld dolarów (I kwartał strata 0,3 mld dolarów). Porównując więc działalność w Europie i I i II kwartale można odnieść wrażenie, że jest trochę lepiej ale chyba jeszcze nie tak jak być powinno.

tagiTagi: ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum