6 lipca 2010

Jeszcze nie milkną echa premiery modelu Volvo S60, a szwedzki koncern już prezentuje kolejną nowość. Tym razem jest to Volvo V70 w nadwoziu kombi. Patrząc na ten model nie sposób nie zauważyć podobieństwa do modelu S60.

Model V70 będzie produkowany w Szwecji w zakładach Torslanda. Roczny szacowany wolumen produkcyjny waha się w granicach około 50 000 egzemplarzy.

Volvo V70

Ciekawostką jest, że model V70 oferowany będzie w dwóch wersjach zawieszenia Dynamic oraz Touring. Wersja Dynamic oferowana będzie na rynkach europejskich, a bardziej komfortowa wersja Touring trafi na pozostałe rynki. Opcjonalnie będzie także można wyposażyć model V70 w aktywne zawieszenie FOUR-C.

Klienci zainteresowani zakupem modelu Volvo V70, będą mieli możliwość wyboru jednej z 8 jednostek napędowych. Najsłabszą jednostkę napędową będzie silnik diesla 1.6D Drive o mocy 115 KM, kolejny mocniejszy diesel to dwulitrowy D3 o mocy 163 KM. Najmocniejszym silnikiem Diesla będącym oferowanym z modelem V70 będzie silnik D5 o mocy 205 KM. Natomiast gama silników benzynowych będzie się składać z 5 silników o pojemności 1.6, 2.0 i 3.0 litrów i zakresie mocy od 150 do 304 KM.
Volvo V70  w opcji z najmocniejszym sześciocylindrowym silnikiem T6 o mocy 304 KM, będzie wyposażone w napęd na cztery koła AWD.

Volvo V70

Volvo V70

Volvo V70 naszpikowane będzie systemami poprawiającymi komfort jazdy oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. V70 wyposażone  będzie w najnowocześniejsze systemy zapożyczone z modelu S60, między innymi:

Adaptive Cruise Control – adaptacyjny tempomat

Driver Alert Control – system ostrzegający kierowcę w przypadku utraty koncentracji

Blind Spot Information System – informujący kierowcę o samochodach w martwym polu

Lane Departure Warning – ostrzegający o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu

W jeździe miejskiej kierowca będzie mógł skorzystać z systemów wykrywania ruchu pieszych oraz systemu który pozwala uniknąć kolizji przy prędkościach poniżej 30 km/h.

Volvo V70

Volvo V70

Inżynierowie z Volvo zadbali też o odpowiednie wyposażenie wewnętrzne, podnoszące komfort jazdy.  Volvo V70 może być wyposażone w zestaw nawigacji sterowanej głosowo, portal BlueTooth, oraz wysokiej klasy system car audio składający się z 12 głośników i oferujący jakość dźwięku w standardzie Dolby Digital. Ponadto system będzie w stanie odtwarzać filmy DVD oraz Div-X. O standardzie jakim są złacza AUX, USB oraz iPod chyba nie trzeba zbytnio się rozpisywać.

Volvo V70

Volvo V70 będzie miało swoją premierę 30 września podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Pierwsze egzemplarze modelu V70 powinny się pojawić u dealerów Volvo, jesienią tego roku. Cen modelu V70 na razie nie ujawniono.

Źródło: media.volvocars.com

tagiTagi: , ,
comment Brak komentarzy »

Brak komentarzy, dodaj swój:

Twoje imię / nick (wymagane):

Twój adres email (wymagane):

Adres strony www (opcjonalne):


Treść komentarza (wymagane):

  • Popularne tagi

  • Archiwum